Strajk nauczycieli zawieszony

Władze centralne ZNP podjęły dzisiaj decyzję o zawieszeniu od 27 kwietnia akcji protestacyjnej nauczycieli. Akcja strajkowa, która swym zasięgiem objęła cały kraj trwała trzy tygodnie. W tym czasie w ponad połowie szkół w całej Polsce nie odbywały się zajęcia, a planowane egzaminy w klasach 8 szkół podstawowych, jak i klasach trzecich w gimnazjach, stały pod znakiem zapytania. Strajk mógł również zablokować przeprowadzenie matur.

Z informacji, które do nas docierają wynika że nauczyciele już dzisiaj wrócili do szkół. Jest to bardzo dobra wiadomość dla uczniów, którzy przez ostanie tygodnie żyli w dużej niepewności. Z ulgą odetchną tegoroczni maturzyści, których egzaminy majowe miały zostać zablokowane wyniku prowadzonej akcji strajkowej. Co sądzicie o samym proteście? Czy forma strajku Waszym zdaniem została właściwie wybrana przez nauczycieli? Podzielcie się swoimi uwagami w komentarzach pod postem na Facebooku.

Piotr Skrobek

Autor: Piotr Skrobek

Cześć! Nazywam się Piotr Skrobek - pewnie większość z Was kojarzy mnie ze straży pożarnej w Rozprzy gdzie pełnię funkcje naczelnika. Na portalu Rozprza.info będę publikować przede wszystkim artykuły związane z działalnością strażacką. Ponadto będę interweniował w innych sprawach mieszkańców naszej gminy, w których będę mógł pomóc. Pozdrawiam serdecznie!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *