Trash challenge – podjęliśmy wyzwanie! ROZPRZA.INFO dołącza do akcji

Był ice bucket challenge, był 10 years challenge, teraz czas na trash challenge. Zasady są proste – znajdź zaśmiecone miejsce i je posprzątaj. Do akcji dołączamy i my – ROZPRZA.INFO

Każdy z nas lubi spokojne spacery na łonie natury, zapewne też każdy spotkał na swojej drodze śmieci pozostawione w najmniej odpowiednim miejscu jakim jest LAS!

Wiele osób o tym mówi, przeszkadza im ten fakt, a nikt z tym nic nie robi! Jest to problem który dotyczy nas wszystkich, każdy chciałby spacerować w czystym lesie ciesząc się jego urokami.

Ostatnio powstała inicjatywa o nazwie Trash challenge.
Polega ona na znalezieniu miejsca gdzie znajdują się dzikie wysypiska śmieci i posprzątania ich, następnie wytypowania kolejnych osób do tego zadania.


Jako redakcja ROZPRZA.INFO postanowiliśmy zrobić porządek w naszym lesie.

Rozpoczynamy zbiórką w niedzielę (28 kwietnia) od godziny 9:00 na końcu ul. Sportowej, a więc na wjeździe do lasu, każdy bierze ze sobą co może, kto co ma.

Serdecznie zapraszamy do pomocy osoby chętne do włączenia się w tą akcję i pomocy nam w tej inicjatywie.

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ !!!

Po zakończeniu akcji zamieścimy relacje z tego dnia, oraz nominujemy kolejną grupę do takich działań.

Chcemy coś zmienić ? Zacznijmy od siebie, zacznijmy od lasu w Rozprzy!

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do pomocy nam w realizowaniu tego.

Pozdrawiamy – zespół ROZPRZA.INFO

Michał EM / Jan Smuga

Autor: Michał EM / Jan Smuga

Witam, mam na imię Michał. Będę starał się przedstawiać wam zakątki naszej gminy oraz to co warto zobaczyć w jej sąsiednim obrębie. Oczywiście to wszystko z jak najładniejszej strony a więc dział Foto będzie tutaj na mojej głowie. Na co dzień prowadzę własną działalność gospodarczą, póki co jeszcze nie związaną z fotografią ale każdą wolną chwilę poświęcam na to hobby jak i na podróże z których foto relację, opisy możecie zobaczyć na profilu FB "Podążając za kadrem". Jest mi niezmiernie miło współpracować z tak niezwykłymi osobami oraz jestem przekonany, że zaowocuje to świetnymi efektami o których będziecie się mogli sami przekonać jak i również na bieżąco być z nami i śledzić rozwój rozprza.info oraz tego co jest realizowane dla was. Pozdrawiam.

Komentarze do “Trash challenge – podjęliśmy wyzwanie! ROZPRZA.INFO dołącza do akcji”

 1. Uważam, że czysty las to piękny las.
  Pomysł, aby posprzątać nasz las również wydaje się świetnym pomysłem.
  Uważam jednak, że należałoby zmienić pewne zasady związane z gospodarką odpadami na terenie naszej gminy.
  Warto zadać pytanie – dlaczego na terenie naszej gminy nie może być tak, jak to jest w wielu ościennych gminach, czy choćby w Piotrkowie, gdzie wystawia się posegregowane śmieci w różnokolorowych workach przed posesje. Mogą to być zarówno trawa, liście, drewno, stare meble, itp. Następnie śmieci te są zabierane i zostawiane są kolejne kolorowe worki. W naszej gminie są tzw. gniazda i punkt odbioru odpadów, niestety widocznie niektórym ludziom bliżej do lasu niż szukać gdzie i kiedy można zatargać na plecach, np. trawę i liście. Jakby było normalnie, jak w każdej normalnej gminie, może śmieci w rowach i lasach byłoby odrobinę mniej.
  Co do sprzątania po innych może jak ktoś lubi tak spędzać niedzielny ranek to ok, nic nikomu do tego. Warto jednak aby Leśnictwo państwowe zadbało o porządek na swoim terenie. Warto aby ktoś z właścicieli terenu dopilnował, aby nie wywalano tam wersalek i innych przedmiotów.
  Może ktoś poszuka rozwiązania, aby nie trzeba było sprzątać tego lasu za często.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *