Z przykrością informujemy…

Z przykrością informujemy, iż niestety udało nam się zapełnić wszystkie worki jakie ze sobą wzięliśmy. W związku z podjęciem, a zarazem zapoczątkowaniem wyzwania związanego z Trash challenge, podjęliśmy się posprzątania małego fragmentu lasu w Rozprzy.

Pomimo niesprzyjającej pogody, przy delikatnym deszczu udało nam się zorganizować do wcześniej zaplanowanych działań. Frekwencja dopisała, liczną grupą wyruszyliśmy w ustalone wcześniej miejsce aby przywrócić pierwotny porządek.

Każdy zabrał ze sobą worki, rękawiczki i sporo zapału do pracy aby później wszystkim miło się spacerowało po czystym lesie. Niestety nie spodziewaliśmy się, aż takiego zaśmiecenia terenu.
Przez zaledwie 2,5 godziny jakie poświęciliśmy na sprzątanie, zapełniliśmy wszystkie worki jakie zabraliśmy ze sobą.

Z pomocą przyszli nam również strażacy, którzy zadbali o zabezpieczenie logistyczne związane z wywozem śmieci, zadbali również o pozwolenie na wjazd które uzyskali od Straży Leśnej.

Cieszymy się, że udało nam się rozpocząć tego typu prace oraz, że tak spora ilość osób przyszła nam z pomocą. Powinniśmy zacząć zwracać uwagę na czystość środowiska jakie nas otacza, idąc na spacer możemy zabrać ze sobą mały worek w który po drodze zbierzemy jakieś drobne śmieci. Jedna osoba nie jest w stanie posprzątać wszystkiego ale, gdyby każdy postępował w ten sposób? Razem możemy więcej !!!

Mamy zamiar dalej działać w tym kierunku aby doprowadzić pobliski las oraz inne miejsca w naszej gminie do należytego porządku. Do kolejnych działań chcemy również zachęcić kolejne osoby, stowarzyszenia, instytucje z naszej gminy.

ROZPRZA.INFO zapoczątkowała w naszym regionie tą zabawę jaką jest
Trash challenge, chcemy teraz rzucić wyzwanie i nominować do kolejnych porządków OSP ROZPRZA.Mamy nadzieje, że będziemy mogli również im pójść z pomocą przy sprzątaniu jeżeli podejmą się wyzwania.

Chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy się zjawili i przyszli z pomocą oraz zachęcić kolejnych aby wspierali nas przy kolejnych tego typu pracach.

Pamiętajmy! Wstydzić powinni się Ci którzy wyrzucają śmieci poza miejscami do tego przeznaczonymi, a nie Ci którzy to sprzątają!!!Michał EM / Jan Smuga

Autor: Michał EM / Jan Smuga

Witam, mam na imię Michał. Będę starał się przedstawiać wam zakątki naszej gminy oraz to co warto zobaczyć w jej sąsiednim obrębie. Oczywiście to wszystko z jak najładniejszej strony a więc dział Foto będzie tutaj na mojej głowie. Na co dzień prowadzę własną działalność gospodarczą, póki co jeszcze nie związaną z fotografią ale każdą wolną chwilę poświęcam na to hobby jak i na podróże z których foto relację, opisy możecie zobaczyć na profilu FB "Podążając za kadrem". Jest mi niezmiernie miło współpracować z tak niezwykłymi osobami oraz jestem przekonany, że zaowocuje to świetnymi efektami o których będziecie się mogli sami przekonać jak i również na bieżąco być z nami i śledzić rozwój rozprza.info oraz tego co jest realizowane dla was. Pozdrawiam.

Komentarze do “Z przykrością informujemy…”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *