Uwaga możliwe Burze! Pogoda na początek tygodnia

Pogodę nad naszym regionem kształtuje niż, który w pierwszej fazie miał przynieść dość silne opady deszczu jednak z biegiem godzin niż nieco osłabł na skutek oddziaływania wyżu, który znajduje się nad Skandynawią.

W związku z tym opad jest nieco słabszy, do poprawy pogody dojdzie w poniedziałek w godzinach porannych. Będziemy mieli słaby opad deszczu, lecz z biegiem godzin pogoda będzie się poprawiać a front niżowy zacznie się rozrywać. Możliwe przejaśnienia w godzinach wieczornych, deszcz przestanie padać jednak temperatury nie bada nas rozpieszczać.

Poniedziałek temperatura +16° C, ciśnienie w południe wyniesie 1010 HPa, dość silny wiatr wschodni 25 km/h w porywach do 45 km/h. Noc z poniedziałku na wtorek temp.+9*c wiatr słaby płn-wsch 10 km/h.

Możliwe wystąpienie pojedynczych komórek burzowych. Na chwilę obecną burze są za wschodnimi granicami woj. Łódzkiego, jednak w pasie gdzie świeci słonce dochodzi do konwekcji i rozbudowy komórek burzowych. Burze przemieszczają się w naszym kierunku, ostrzeżenie ważne do godzin wieczornych.

Wtorek częściowe zachmurzenie temperatura +16° C, ciśnienie w południe wyniesie 1012 HPa, wiatr umiarkowany płn-wsch 20 km/h.

Kolejne dni to dalsze ochłodzenie, temp. mogą nie przekraczać +15*C.
Więcej info. o pogodzie na weekend majowy w następnym wydaniu pogody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *