Wiosenne porządki w Romanówce

Robienie porządków to wspaniały „pretekst” do integracji mieszkańców. Jest to także dowód na to, że na mapie naszej gminy istnieje wieś ROMANOWKA, której mieszkańcy dążą do tego aby mogło się tam żyć lepiej i przyjemniej. W dniu 13 kwietnia 2019 r. grupa mieszkańców pod okiem pani sołtys rozpoczęła prace porządkowe. Sprzątaliśmy teren za Domem Ludowym w Romanówce. Prace miały na celu wycinkę dziko rosnącego gąszczu, uporządkowanie powstałego za salą ,,wysypiska śmieci”, oraz wygospodarowanie terenu, który ma zostać w przyszłości godnie wykorzystany. W pracę zaangażowało się kilkunastu mężczyzn oraz kilkanaście dzielnych kobiet. Mieszkańcy przynieśli ze sobą własne narzędzia, a co niektórzy użyczyli ciężkiego sprzętu typu koparka, traktor, itp., który niezwykle usprawnił wykonywane prace.

Od posprzątania terenu minął już ponad miesiąc. Bardzo nas cieszy, że nadal plac za salą jest czysty i zadbany. Zostały posadzone tuje. Do zabezpieczenia i ochrony młodych drzewek wykorzystaliśmy stare opony. Za sprawą ZGK w Rozprzy został wymieniony jeden z elementów szamba.

,,Jestem bardzo mile zaskoczona, że na naszej wsi jest tylu cudownych ludzi, którzy z przyjemnością chcą pomagać. Na posprzątanym terenie posadziliśmy tuje oraz inne rośliny, które ofiarowali mieszkańcy. Wszyscy bardzo pilnują porządku, uważają aby śmieci zawsze były w pojemnikach. Podlewają posadzone rośliny. Mieszkańcy pilnują się nawzajem i pragną aby było u nas czysto i schludnie. Bardzo mnie to cieszy, gdyż nasza wieś to nasza mała ojczyzna, a utrzymanie jej w czystości to nasze wspólne dobro,, – mówi Agnieszka Piwowarska, sołtys wsi Romanówka i Stefanówka.

Tekst i zdjęcia – Agnieszka Piwowarska

All-focus
All-focus
All-focus


Robert Kabziński

Autor: Robert Kabziński

Cześć! Mam na imię Robert. Od zawsze jestem związany z Rozprzą. Tutaj się urodziłem, chodziłem do szkoły, tutaj mieszkam i od wielu lat prowadzę zakład fotograficzny. Pasjonuję się historią Rozprzy - tą "pisaną" i tą zatrzymaną w kadrze. W październiku 2018 roku otrzymałem ogromny mandat zaufania od mieszkańców Rozprzy i jestem radnym Rady Gminy Rozprza. Bardzo się cieszę, że mogę współtworzyć tę stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *