Lekkoatletyka w Gminie Rozprza

Nasza gmina nie tylko piłką nożną i siatkówką stoi. Również lekkoatletyka jest na bardzo wysokim poziomie, a wyniki uzyskiwane na zawodach różnego typu i rangi pokazują, że nasza młodzież, w tej dyscyplinie, należy do czołówki województwa.

W dniu 03.04.2019r. w Moszczenicy odbyły się Zawody Powiatowe w Drużynowych Biegach Przełajowych. Bardzo dobrze wypadły w tej imprezie zespoły dziewcząt i chłopców z naszej gminy. W kategorii dziewcząt rocznika 2008 i młodsze I miejsce przypadło zespołowi z SP Rozprza a III miejsce ekipie z SP Niechcice. W tej samej kategorii wśród chłopców I miejsce zajął zespół z SP Niechcice, a II miejsce przypadło ekipie z SP Rozprza.

W kategoriach dziewcząt i chłopców rocznika 2006-2007, I miejsca przypadły zespołom z SP Rozprza, wśród chłopców III miejsce zdobył zespół ze szkoły w Niechcicach.

Wreszcie w kategorii chłopców rocznika 2003-2005 I miejsce przypadło zespołowi z Gimnazjum w Rozprzy, a III miejsce ekipie ze szkoły w Niechcicach.

Dwa dni później, 05.04.2019 r. w Zgierzu Malince odbył się Finał Wojewódzki. Również w tych zawodach nasze drużyny nie zawiodły uzyskując znakomite wyniki. Najlepiej wypadli chłopcy z Gimnazjum w Rozprzy, którzy w swojej kategorii zajęli III miejsce.

Chłopcy z rocznika 2006-2007 SP Rozprza uplasowali się na miejscu IV z minimalną stratą do miejsca trzeciego i drugiego. Dziewczęta z SP Rozprza w kategoriach 2006-2007 i 2008 i młodsze uplasowały się na miejscach dziewiątych.

Oto składy wszystkich drużyn :
SP Niechcice – chłopcy 2008 i mł. – Filip Mizera, Miłosz Wiśniewski, Wiktor Krakowiak, Igor Sokołowski, Bartosz Wiernicki, Jakub Stęplewski.
Dziewczęta 2008 i mł. – Hanna Błażejewska, Patrycja Biegańska, Nikola Madej, Julia Gajda, Zuzanna Chruściel, Michalina Stanisz.
Chłopcy 2006-2007 – Bartosz Marciniak, Jakub Marciniak, Oskar Smuga, Mikołaj Kulasek, Igor Sobański, Paweł Górny.
Chłopcy 2003-2005 – Gabriel Olczyk, Hubert Wawrzyńczak, Szymon Krak, Kacper Łachman, Eryk Wiśniewski, Mateusz Ryżewski.
SP Rozprza dziewczęta 2008 i mł. – Anastazja Misztela, Wiktoria Ciesielska, Marie Lebau, Patrycja Jaskólska, Maja Pisarek, Wiktoria Famulska.
Chłopcy 2008 i mł. – Kornel Patryarcha, Szymon Jeż, Kacper Kulik, Kacper Dworzyński, Patryk Matuszewski, Wiktor Dąbrowski, Szymon Misztela.
Dziewczęta 2006-2007 – Wiktoria Korycka, Klaudia Kwaśniak, Martyna Lasek, Julia Mastalerz, Aleksandra Pielużek, Julia Pielużek, Aleksandra Stolf.
Chłopcy 2006-2007 – Marcin Cecotka, Mikołaj Dukowski, Mateusz Jakubiak, Szymon Misztela, Łukasz Smuga, Kajetan Strupczewski.
Chłopcy 2003-2005 – Adam Jakubik, Mikołaj Kielanowski, Krzysztof Kopa, Jarosław Kowalczyk, Norbert Kowalski, Wiktor Paras, Michał Urbaniak.
Opiekunami zespołów z Niechcic byli – Maja Lewińska i Piotr Jagiełło, a zespołów z Rozprzy – Marta Jeż, Marcin Marusiński, Artur Lipiński i Mariusz Próba.

Ciąg dalszy sukcesów lekkoatletycznych. 17.05.2019r. w Patykach koło Zelowa odbył się Finał Wojewódzki Zrzeszenia LZS w Drużynowych Sztafetowych Biegach Przełajowych. No i tradycyjnie nasze zespoły pokazały się z jak najlepszej strony. W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsca przypadły zespołom dziewcząt i chłopców z Gimnazjum w Rozprzy. W kategorii szkół podstawowych chłopcy z SP Rozprza wywalczyli II miejsce.

Oto składy zespołów.
Gimnazjum Rozprza : dziewczęta – Julia Sikorska, Julia Krupa, Klaudia Listwoń, Olga Gałkowska, Alicja Gałkowska.
Chłopcy – Norbert Kowalski, Mikołaj Kielanowski, Krzysztof Kopa, Jarosław Kowalczyk, Michał Urbaniak, Adam Jakubik, Wiktor Paras.
SP Rozprza chłopcy – Łukasz Wilanowski, Mateusz Malec, Michał Jakubik, Krystian Goska, Mateusz Wierzbicki.
Opiekunem zespołów był Mariusz Próba.

Bardzo dobrze wypadły drużyny dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej w Rozprzy w zawodach czwórboju lekkoatletycznego. Najpierw w Zawodach Powiatowych, które były rozegrane 20.05.2019r. w Moszczenicy, zwyciężyły z dużą przewagą nad następnymi zespołami. 23.05 i 24.05 w Opocznie odbyły się Zawody Rejonowe. Tutaj również dziewczęta i chłopcy z SP Rozprza znakomicie wystartowali. Poprawiając swoje rekordy życiowe, zdobyli drugie miejsca z wynikami, które dają już realne nadzieje na bardzo dobre rezultaty w Finale Wojewódzkim, do którego uzyskali awans.

Drużyny reprezentowali:

Dziewczęta : Aleksandra Pielużek, Julia Pielużek, Martyna Lasek, Julia Mastalerz, Klaudia Kwaśniak, Aleksandra Stolf.

Chłopcy : Jakub Wodziński, Łukasz Smuga, Mikołaj Dukowski, Seweryn Jabłoński, Kajetan Strupczewski, Filip Jeż, Bartosz Jagiełło.
Opiekunami zespołów byli – Marta Jeż, Artur Lipiński i Mariusz Próba.

W dniu 09.05.2019r. w Sulejowie odbył się Finał Powiatowy w Piłkę Nożną. Mecze rozgrywane były na boiskach typu ,,Orlik”, wystartowało osiem drużyn. Świetnie spisała się w tych zawodach drużyna z Gimnazjum w Rozprzy. W meczach grupowych zwycięstwa 4:1 z Dąbrową nad Czarną, 3:2 z Grabicą i 7:1 z Moszczenicą. W finale po fantastycznym, bardzo emocjonującym meczu, zwycięstwo 2:0 z gospodarzami, drużyną z Sulejowa i pierwsze miejsce w zawodach.

Drużynę reprezentowali: Antoni Kąkol, Mikołaj Kielanowski, Daniel Kłys, Filip Konopka, Krzysztof Kopa, Jarosław Kowalczyk, Norbert Kowalski. Wiktor Paras. Dominik Radziszewski, Michał Urbaniak.
Opiekunem zespołu był Mariusz Próba.

Materiał przesłał do redakcji p. Mariusz Próba.

Piotr Skrobek

Autor: Piotr Skrobek

Cześć! Nazywam się Piotr Skrobek - pewnie większość z Was kojarzy mnie ze straży pożarnej w Rozprzy gdzie pełnię funkcje naczelnika. Na portalu Rozprza.info będę publikować przede wszystkim artykuły związane z działalnością strażacką. Ponadto będę interweniował w innych sprawach mieszkańców naszej gminy, w których będę mógł pomóc. Pozdrawiam serdecznie!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *