Pogoda na końcówkę maja i Dzień Dziecka

Dzień Dobry ! Witamy. Zapraszamy na najnowszą prognozę pogody, która została opracowana pod czujnym okiem naszego zespołu.

Dzisiejszy poranek przepiękny okazał się być między innymi na ziemiach powiatu Piotrkowskiego. Pierwsze zdjęcie pochodzi z okolic Grabicy, które zostało wykonane tuż przed godziną 05:00. Oprócz tak malowniczego nieba, ” czuć ” było że zapowiada nam się piękny dzień. I tak właśnie jest. Pomimo iż nad Polską wisi i przemieszcza się front atmosferyczny, w centrum mamy obecnie błogie lato. Jeszcze chłodne, ale będzie coraz cieplej.

Niestety, w związku z wspomnianym frontem, można popołudniem spodziewać się wzrostu zachmurzenia aż do wystąpienia lokalnych i przelotnych opadów deszczu. Na termometrach maksymalnie około +21 / +22 stopni. Powieje słabo z kierunków zachodnich. Ciśnienie w południe osiągnie wartość 1022 hPa. Biomet niekorzystny.

Nocą z piątku na sobotę dużo rozpogodzeń i dość ciepło. Nad ranem na termometrach około +12 / +13 stopni. UWAGA ! Mogą pojawić się gęste mgły i zamglenia.

DZIEŃ DZIECKA 1.06.2019

W sobotę dużo słońca i ciepło. Maksymalnie około +23 / +24 stopni i bez pogodowych niespodzianek. Kierunek wiatru zmieni się na północny, ale na ogół nie powinno dać się odczuć ” północnego chłodu “. Ogólne odczucia termiczne to ciepło i sucho. Biomet neutralny z ciśnieniem atmosferycznym w okolicach 1022 hPa.

W niedzielę aura bardzo podobna. Po chłodnym i rześkim poranku, powietrze szybko zacznie ogrzewać słońce i w rezultacie w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy lokalnie do +24 / +25 stopni w cieniu. Nie powinno padać i to będzie okazja na popołudniowe spacery.
Biomet neutralny z ciśnieniem atmosferycznym w południe, sięgającym około 1021 hPa.

Co dalej ? Prawdopodobnie piękna i słoneczna aura utrzyma się z nami na dłużej. Już w pierwszej części nowego tygodnia, na termometrach zobaczymy nawet +28 / +29 stopni. Taki pozytywny początek czerwca, zakończy się jednak dość ” błyskotliwie ” dla miłośników podniebnych zjawisk pogodowych.

PODKREŚLAMY że siejące nieco ” ferment ” w internecie informacje na temat fali upałów, mają się tyle do prawdy co nic. Stan pogody jakim uznaje się upał, jest między innymi temperatura powietrza osiągająca i przekraczająca +30 stopni w cieniu, na wysokości 2 metrów od gruntu. Warto o tym pamiętać.

Pozdrawiamy.

Autor: Zespół CMiOP – Bełchatów/Rozprza – Rozprza info

 

Łukasz Woźniakiewicz

Autor: Łukasz Woźniakiewicz

Cześć! Mam na imię Łukasz i od urodzenia mieszkam w Rozprzy. Zawodowo zajmuję się programowaniem, marketingiem, reklamą i widocznością firm w internecie. Jestem także, ochotniczym strażakiem w OSP Rozprza. Wolny czas dzielę między dwie małe córki, żonę oraz kilka pobocznych projektów online jak Rozprza.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *