Festiwal kolorów w Lubieniu

Na wszystkich, którzy w sobotę (22. 06. 2019 r.) przyjechali do Lubienia czekało mnóstwo atrakcji, każdy znalazł coś dla siebie. Impreza pod hasłem “Festiwal kolorów” nie polegała tylko na zabawie z kolorowym proszkiem.

Popołudnie zaczęło się od konkursów i gier dla dzieci prowadzonych przez stacja-animacja.pl. Kolejnym punktem programu był pokaz ratownictwa technicznego- druhowie OSP Lubień rozcinali samochód i udzielali pomocy poszkodowanemu. Po pracy przyszedł czas na zabawę, gdzie druhowie OSP Niechcice kontra OSP Lubień rozegrali mecz piłki hydroball.

Ostatnią atrakcją sobotniego popołudnia było wydarzenie, które nawiązuje do oryginalnego hinduistycznego święta radości i wiosny. W tym dniu ludzie polewają się wodą i obrzucają się nawzajem kolorowym proszkiem, który tradycyjnie był wytwarzany z roślin kwitnących na wiosnę. w Polsce od kilku lat właśnie podczas Festiwalu Kolorów mamy szansę poznać tę tradycję i również wtedy obrzucamy się kolorowymi proszkami holi. Dzieciom w Lubieniu zabawa bardzo się podobała i pewnie na stałe zostanie wpisana w kalendarz imprez organizowanych przez tamtejszego księdza Grzegorza Paszkę.

Dzień zakończył się dyskoteką pod chmurką.

Pomysłodawcą i organizatorem sobotniego popołudnia w Lubieniu był tamtejszy proboszcz parafii- ks. Grzegorz Paszka. Dziękujemy za zaproszenie i udaną zabawę.

Ksiądz Grzegorz dziękuje druhom OSP Lubień i Niechcice za zabezpieczenie imprezy oraz Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Lubieniu za przygotowanie poczęstunku.

Komentarze do “Festiwal kolorów w Lubieniu”

  1. Jeszcze nigdy i w żadnym miejscu nie widziałam, żeby Ksiądz zrobił tak dużo w swojej Parafii. Jestem dumna, że Parafia Lubień ma takiego człowieka za Proboszcza. Uważam, że inni księża powinni brać z Niego przykład, bo to wzór naprawdę godny naśladowania 😊Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *