Dwa dni Regionalnych Zawodów w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi za nami

Przez dwa słoneczne dni , 29 oraz 30 czerwca na terenie Stajni QANDO w Jeżowie (gm. Wola Krzysztoporska) odbywały się I Regionalne Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi.

Była to pierwsza impreza tego typu zorganizowana w tym miejscu, jak i przez aktualnego właściciela posiadłości – Adama Szulca.

W zawodach wzięło udział 18 zaprzęgów, które rywalizowały w czterech Klasach: L1, L2, a także N1 i N2.

Pierwszego dnia 29.06.2019 r. zawodnicy zmagali się z próbą ujeżdżenia oraz próbą zręczności.

Kolejnego dnia 30.06.2019 r. zawodnicy przystąpili do próby terenowej powszechnie znaną jako Maraton.

Po dwóch dniach ciężkich zmagań, w klasyfikacji końcowej zwycięzcą Klasy L1 został Jan Godek z koniem King, drugie miejsce zajął Dariusz Owsiany z koniem Amaro, a na trzeciej pozycji uplasowała się Weronika Kwiatek z koniem Roncewal. W Klasie L2 najwyższe podium zdobył Bartosz Adamczak z końmi Alice/Largo tuż za nim znalazł się Jarosław Suwalski z końmi Rubin/Arnold. W Klasie N1 pierwsze miejsce dla Weroniki Kwiatek z koniem Karaoke, drugie miejsce Małgorzata Skupień z koniem Hando. W Klasie N2 miejsce pierwsze i drugie zdobyli zawodnicy Gospodarzy: Hubert Kozłowski konie Kuba/Michel, oraz Jacek Kozłowski konie Ławrow/Akcent, brąz dla Krzysztofa Maciaka konie Alwar/Ergon.

Zapraszamy do śledzenia profilu na FaceBook’u Stajni Qando – kliknij tutaj.

Cała redakcja Rozprza.info gratuluje wszystkim zawodnikom zdobytych miejsc!