Prognoza pogody na najbliższe dni

Dzień Dobry. Witamy ! Kończymy powoli weekend, jeszcze się prostując, leżakując i odpoczywając. Podobnie jest u naszej nieprzewidywalnej ostatnio Matki Natury. Dała nam sporo otuchy i spokoju. Nie było w regionie niespodzianek pomimo że od czasu do czasu pojawiał się silniejszy podmuch wiatru.

Co dalej? Otóż Polska jest w zasięgu układu wysokiego ciśnienia z swoim centrum na południu Europy. Teoretycznie wiatr oraz cyrkulacja powietrza, powinna być południowa. Tymczasem inne układy baryczne, powodują że przepływ powietrza, dominuje z kierunków północnych i północno zachodnich. Tyle jeżeli chodzi o wytłumaczenie chłodu w regionie. Czy coś się zmieni ? Troszkę tak.
Dziś pogodnie ale z biegiem czasu może przybyć chmur kłębiastych z których lokalnie i symbolicznie popada. Nie wykluczamy jednak, większego, punktowego opadu. Temperatura powietrza przyjemna. Maksymalnie w cieniu zobaczymy około +23 / +24 stopni. Powieje słabo i umiarkowanie z kierunków północno zachodnich i zachodnich. Biomet niekorzystny. W południe na barometrach około 1013 hPa.

Nocą z niedzieli na poniedziałek pogodnie, ale może lokalnie nie zabraknąć chmur. Niewykluczony słaby deszcz. Chłodno. Nad ranem na termometrach około +13 / +14 stopni.

Nowy tydzień zapowiada się nieco lepiej. Termometry powietrza w cieniu, maksymalnie wskażą około +25 / +26 stopni. Popołudniem możliwy będzie wzrost zachmurzenia, aż do pojawienia się przelotnych i lokalnych opadów deszczu. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północno zachodnich. Ciśnienie będzie oscylować w granicach 1012 / 1013 hPa.

Wstępnie powiemy że z dnia na dzień możliwe że będzie coraz cieplej. Chwilowa zmiana kierunku wiatru na południowy, spowoduje wzrost maksymalnej temperatury do około +26 / +28 stopni. Jest jedno ale. Niestety, wzrośnie również wilgotność względna powietrza, oraz na wyższych poziomach troposfery, która spowoduje rozwój chmur kłębiasto-burzowych. Tak więc, popołudnia mogą być dość dynamiczne i zmienne. Jednak szczegółowo o sytuacji, napiszemy za kilkadziesiąt godzin, kiedy to dane pogodowe będą wystarczająco pewne i stabilne.

Pozdrawiamy, życzymy miłej i przyjemnej niedzieli !

Zespół CMiOP-Bełchatów / Rozprza.info.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *