OFICJALNY KOMUNIKAT ORAZ OSTRZEŻENIE POGODOWE

Informacje zawarte w tym wpisie dotyczą powiatów: Bełchatowskiego,Piotrkowskiego oraz powiatów ościennych.

SUMOWANE OSTRZEŻENIE POGODOWE STOPNIA 3 / 5 – Gwałtowne zjawiska burzowo – konwekcyjne. Inne zjawiska towarzyszące.

W ostrzeżeniu uwzględniamy możliwość, ale nie konieczność pojawienia się danych zjawisk na danym terenie !

Streszczony opis :

Sytuacja jest dynamiczna i rozwojowa, trudna do dokładnego przewidzenia oraz prognozy. W związku z tym iż może dojść do inicjacji obszernych burz o charakterze gwałtownym, które modelowo znajdują się w prognozie nad naszymi regionami, wolimy dmuchać na zimne i odpowiednie ostrzeżenie wydać.
Nie mamy żadnego przekonania i właściwie nikt, a nikt nie ma decydującego słowa oraz pewności gdzie dokładnie będzie przesuwać się burzowa strefa. Z dużym prawdopodobieństwem, u naszych południowo-zachodnich sąsiadów ” utworzy ” się potężny i niszczycielski układ burzowy, który dotrze nad region. Przewiduje się nawalne opady deszczu, lokalnie gradu do 3-5 cm oraz silnego wiatru. Wymienione zjawisko wiatru, może lokalnie przybrać postać prostoliniowej ściany deszczu z wietrznym pędem osiągając prędkość maksymalną nawet do 90 – 110 km/h. ( Nie mylić zjawiska z trąbą powietrzną, która wygląda zupełnie inaczej i w innych warunkach powstaje. )

Spodziewamy się lokalnych i miejscowych przerw w dostawie energii elektrycznej, oraz częściowego paraliżu komunikacyjnego.

UWAGA ! Strażacy – ochotnicy ! Warto dziś być przygotowanym na ewentualne szybkie działania ratunkowo – pomocnicze w godzinach 18:00 – 05:00 19.08.2019. Być może, nic takiego poważnego się nie wydarzy, jak to ostatnio bywa, ale tak może być do czasu. W dzisiejszej dobie, pogodowa niespodzianka jest jak najbardziej możliwa. Jesteśmy i będziemy z Wami !

OSTRZEŻENIE POGODOWE OBOWIĄZUJE OD CHWILI OBECNEJ DO KOMUNIKATU O ODWOŁANIU.

Nasz pogodowy zespół, wraz z kolegami terenu Piotrkowskiego, będzie stale nadzorował i monitorował sytuację. O wszelkich zmianach będziemy starać się na bieżąco Was informować.

Służymy również pomocą. Jeżeli macie jakieś pytania, uwagi, sugestie – Można skontaktować się z nami telefonicznie pod alarmowym numerem 696 – 989 – 242 ( Tel do regionu Bełchatowskiego. Alarmowy terenu Piotrkowskiego w tej chwili nieczynny z powodu urlopu ).

W przypadku zauważenia zagrożenia związanego z pogodą, alarmujcie odpowiednie służby. Uwzględniając dzisiejsze prognozy, najczęściej wybieranym numerem będzie to Straż Pożarna ( tel 998 ) W przypadku większych zagrożeń, zdarzeń alarmujemy służby pod nr. 112

Apelujemy do Was, do wszystkich czytelników. Zachowajcie czujność i ostrożność, oraz zimną krew. Lepiej być przygotowanym niż bagatelizować informacje i ostrzeżenia. Pogoda może nas w końcu zaskoczyć. A dzisiejsze zjawiska, mogą być naprawdę niszczycielskie !

Uważajcie na siebie i innych ! Pozostańcie z nami !

Zespół CMiOP-Bełchatów / Rozprza.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *