Fontanna wraca

Kilkadziesiąt lat temu została wybudowana w Rozprzy pierwsza fontanna. Na skutek wielu lat użytkowania i zmieniającej się mody po prostu zestarzała się i zepsuła. Od dawna nie widziałem w niej wody. Jak możemy dowiedzieć się z facebookowej strony GMINY ROZPRZA
“na zagospodarowanie centrum Rozprzy Gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 175.671,00 zł z funduszy europejskich”. Pieniądze te mają być przeznaczone na wybudowanie klasycznej fontanny wraz z oświetleniem, wykonanie posadzki z kostki betonowej, zamontowanie ławek i koszy, budowa oświetlenia parkowego i miejsc z zainstalowanymi portami USB. Prace przy budowie obiektu już trwają, czego dowodem są zdjęcia. Kibicujemy tym poczynaniom, bo każda inwestycja która poprawia estetykę naszej miejscowości przyczynia się do tego, że żyje nam się lepiej i jesteśmy lepiej postrzegani poza granicami naszej gminy.

Prace trwają…
Prace trwają…
Przełom lat 60-tych/70-tych. Widzimy studnię w okolicach przystanku PKS. Panie siedzą w miejscu prowadzonych obecnie prac. Fot. arch. Roberta Kabzińskiego


Robert Kabziński

Autor: Robert Kabziński

Cześć! Mam na imię Robert. Od zawsze jestem związany z Rozprzą. Tutaj się urodziłem, chodziłem do szkoły, tutaj mieszkam i od wielu lat prowadzę zakład fotograficzny. Pasjonuję się historią Rozprzy - tą "pisaną" i tą zatrzymaną w kadrze. W październiku 2018 roku otrzymałem ogromny mandat zaufania od mieszkańców Rozprzy i jestem radnym Rady Gminy Rozprza. Bardzo się cieszę, że mogę współtworzyć tę stronę.

2 Komentarze do “Fontanna wraca

  1. Pomysł może i fajny ale za ponad 175 tys! To chyba jakiś żart! Na inne bardziej potrzebne rzeczy to gmina środków pozyskać nie potrafi-ciekawe czemu? No i DUUUŻE BRAWA dla projektanta, który umieścił ławkę z panelami słonecznymi od strony północnej. Ktoś pokazal, że się w ogóle nie zna na projektowaniu. Jeszcze raz wielkie brawa!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *