Strażacy zbierali złom

W sobotę 17 sierpnia, strażacy OSP Rozprza przeprowadzili wcześniej zapowiadaną akcję zbiórki złomu. Mieszkańcy Rozprzy i okolicznych miejscowości odpowiedzieli na to wydarzenie z wielkim entuzjazmem, mówili że: ” to przecież cel szczytny, a i przy okazji podwórko można uporządkować”. Druhowie nie sądzili, że będzie tak ogromny odzew na organizowaną akcję i z powodu ogromnej ilości przygotowanego do odbioru surowca wtórnego nie zdążyli odebrać cięższych rzeczy, typu piece C.O. czy fotel dentystyczny. Tak więc to czego nie udało się zabrać w sobotę będzie odbierane sukcesywnie w ciągu najbliższego tygodnia.

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży złomu zostaną przeznaczone na dofinansowanie zakupu lepszej, bardziej nowoczesnej i wydajnej łodzi z silnikiem motorowym, która służyć będzie naszym Druhom do realizacji zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa i prowadzeniem akcji ratunkowych i szkoleniowych na Zalewie Cieszanowickim.

Swój udział w tym przedsięwzięciu ma także Gmina Rozprza. W dniu 02 sierpnia 2019 r. w została podpisana umowa o dofinansowanie zakupu łodzi ratowniczej z silnikiem zaburtowym dla jednostki OSP KSRG Rozprza. Dofinansowanie w kwocie 15.000 zł przekazał Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, a Gmina Rozprza przeznaczy na ten cel 5.000 zł. Pozostałą kwotę pokryje jednostka z Rozprzy. Pieniądze na ten cel będą pochodziły ze sprzedaży dziesięcioletniej, będącej obecnie w służbie łódki, ze środków własnych i ze sprzedaży złomu pozyskanego w trakcie zbiórki.

Oprócz tego, że w akcję włączyła się ogromna część społeczności lokalnej, to działaniami OSP Rozprza zainteresowała się także Telewizja Polska (Teleekspress) i Telewizja Łódzka (poniżej link do informacji, którą możemy zobaczyć w Teleekspresie).

https://teleexpress.tvp.pl/43977113/zbierali-zlom-na-nowa-lodz?fbclid=IwAR07hJ_KUFHDSnQWhi_JYtDAGiUYOxzLtTIQSfk66Ze5pJxNH4s5zn_75C0

Strażacy OSP Rozprza za pośrednictwem naszego portalu Rozprza.Info chcą serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do tej akcji. Ogromnie budującym jest fakt, że działania wynikające z oddolnych inicjatyw rozprzańskich stowarzyszeń czy organizacji znajdują tak ogromną aprobatę wśród lokalnej społeczności. Możemy być pewni, że pieniądze uzyskane ze sprzedaży złomu zostaną przeznaczone na dofinansowanie zakupu łodzi, dzięki której będziemy mogli czuć się bezpiecznie w czasie korzystania z dobrodziejstw Zalewu Cieszanowickiego.

Akcję można również wspomóc poprzez licytacje organizowane na Facebooku. Zachęcamy serdecznie. Poniżej podajemy link do strony.

https://www.facebook.com/Pomagamy-stra%C5%BCakom-z-OSP-w-Rozprzy-uzbiera%C4%87-na-%C5%82%C3%B3dk%C4%99-i-sprz%C4%99t-ratowniczy-100927947937425/

Jeden z wielu transportów złomu
Nasza stara, wysłużona już łódka
Naczelnik Piotr Skrobek w czasie rozmowy z reporterem telewizji
Akcja przerosła nasze oczekiwania


Robert Kabziński

Autor: Robert Kabziński

Cześć! Mam na imię Robert. Od zawsze jestem związany z Rozprzą. Tutaj się urodziłem, chodziłem do szkoły, tutaj mieszkam i od wielu lat prowadzę zakład fotograficzny. Pasjonuję się historią Rozprzy - tą "pisaną" i tą zatrzymaną w kadrze. W październiku 2018 roku otrzymałem ogromny mandat zaufania od mieszkańców Rozprzy i jestem radnym Rady Gminy Rozprza. Bardzo się cieszę, że mogę współtworzyć tę stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *