Pielgrzymi z Koluszek odpoczywali w Rozprzy

Prawie 250 pielgrzymów wyruszyło z Koluszek i Brzezin na Jasną Górę. Jest to już XXVIII pielgrzymka. Pątnicy dotrą na jasnogórski szczyt w sobotę 24 sierpnia, między godziną 13:00 a 14:00. Pielgrzymce przewodniczy Ks. Szczepan Zacha. Hasłem tegorocznych rekolekcji w drodze jest inwokacja “Stworzycielu Duchu Przyjdź”.

Na pielgrzymkowej drodze znajduje się Rozprza, a wraz z nią nasze piękne Sanktuarium Rozprzańskiej Matki Życia. Pielgrzymi z Koluszek i Brzezin dotarli do nas wczoraj i jak zawsze zostali na nocleg. Po krótkim odpoczynku, posiłku i regeneracji sił o godzinie 21:00 nasi goście i mieszkańcy parafii mieli możliwość uczestniczenia w Apelu Jasnogórskim.

Dziś rano, o godz. 7:00 odprawiona została msza święta, między innymi w intencji pielgrzymów. W trakcie komunii świętej zaśpiewała i zagrała na niedawno wyremontowanych rozprzańskich organach jedna z pątniczek. Po mszy świętej pielgrzymi udali się na śniadanie, a o godzinie 8:30 wyruszyli w dalszą drogę kierując się w stronę Gorzkowic gdzie będą odpoczywać i jeść obiad.

Do Częstochowy pielgrzymka dotrze w sobotę i na Jasną Górę wejdzie we wczesnych godzinach popołudniowych. Pątnicy do domów wracają swoimi lub publicznymi środkami lokomocji.

Miło na było gościć po raz kolejny pielgrzymów z Koluszek. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku pielgrzymkowe ścieżki również będą prowadzić przez Rozprzę i znów będziemy mogli spotkać się w naszym Sanktuarium.

Korzystając z okazji chcielibyśmy poinformować lub przypomnieć, że w najbliższą sobotę również na nocleg, zatrzyma się w Rozprzy pielgrzymka “Na rolkach”. O godz. 21:00 wraz z “rolkarzami” będziemy mieć okazję uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim. W imieniu księdza Proboszcza Wiesława Płomińskiego i naszym serdecznie zapraszamy.Robert Kabziński

Autor: Robert Kabziński

Cześć! Mam na imię Robert. Od zawsze jestem związany z Rozprzą. Tutaj się urodziłem, chodziłem do szkoły, tutaj mieszkam i od wielu lat prowadzę zakład fotograficzny. Pasjonuję się historią Rozprzy - tą "pisaną" i tą zatrzymaną w kadrze. W październiku 2018 roku otrzymałem ogromny mandat zaufania od mieszkańców Rozprzy i jestem radnym Rady Gminy Rozprza. Bardzo się cieszę, że mogę współtworzyć tę stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *