Matka Życia z wizytą w każdym domu

,, Cieszę się bardzo, ze mogłem wziąć udział w tak pięknej akcji, przekazania Maryi, Matki Życia do rodzin naszej parafii”-  powiedział w kuluarach ks. abp senior Stanisław Nowak w dniu inauguracji peregrynacji kopi naszego obrazu.

Podobnie jak przed dziesięcioma laty przed uroczystością koronacji, tak również przed dziesiątą rocznicą tego wydarzenia pragnieniem ks. Proboszcza jest aby na nowo Matka Życia zagościła w każdym domu. Aby wraz z Bożym błogosławieństwem, każdy choć przez chwilę mógł się zatrzymać przy Naszej Pani i pomyśleć o wszystkich ważnych sprawach, szczególnie tych związanych z rodzinnym kręgiem.

Środowa Msza św. (11.09.) licznie zgromadziła mieszkańców z wszystkich miejscowości naszej parafii. Tam gdzie obraz był obecny w wspólnotach lokalnych, został na nowo posłany z biskupim błogosławieństwem. Mieszkańcy Rozprzy otrzymali nowe kopie, aby również Maryja peregrynowała po ulicach jednej z najstarszych miejscowości naszej archidiecezji.

Niech będzie to czas wspólnego umocnienia w trudnym czasie walki o rodzinę, o jej kształt i wartości czego nie omieszkał zaznaczyć w homilii ks. Abp Senior, gość naszej wspólnoty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *