Rozprzańskie dożynki

To nie tylko piękna tradycja, głęboko zakorzeniona w polskiej kulturze, lecz przede wszystkim wdzięczność za ludzki trud i pracę. Za to, że dzięki ofiarnej pracy znów będziemy się mogli cieszyć pachnącym chlebem na naszych stołach.

Bardzo dobrze tę prawdę rozumieją mieszkańcy naszej parafii. Jak co roku w wrześniową niedzielę zgromadzili się na uroczystej liturgii, aby Bogu podziękować za tegoroczne plony. W myśl Psalmu 127:
Jeżeli Pan domu nie zbuduje,
na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą.
Jeżeli Pan miasta nie ustrzeże,
strażnik czuwa daremnie
.
Daremnym jest dla was
wstawać przed świtem,
wysiadywać do późna –
dla was, którzy jecie chleb zapracowany ciężko;
tyle daje On i we śnie tym, których miłuje
.

przynieśli dary. Misteryjne wieńce, naręcza warzyw i owoców, nie tylko pięknie wyglądające chleby ale i bardzo smaczne, o czym można było się osobiście przekonać uczestnicząc w wieczornym Apelu Maryjnym. To nie tylko znak, że tradycja dożynkowa ma się dobrze, ale świadectwo naszej wiary i lekcja dla młodych pokoleń.

Dziękujemy zatem mieszkańcom Lasek, Kęszyna- Dzięciar, Jeżowa, Ignacowa, Nowej Wsi, Starej Wsi, Wronikowa- Bogumiłowa, Romanówki- Stefanówki, Straszowa, Budów, Zmożnej Woli, Magdalenki, Łochyńska, Białocina i Bazaru za przygotowanie i uświetnienie tej wspólnej uroczystości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *