“Opowieści filmowe”

20 września o godz. 18:00 w Gminnym Centrum Kultury w Rozprzy mieliśmy okazję spotkać się już po raz trzeci ze znanym reżyserem – dokumentalistą, Sławomirem Grunbergiem. Tym razem zobaczyliśmy film o naszym gościu w reżyserii Krzysztofa Tusiewicza pt. “Opowieści filmowe”. W prawie godzinnym dokumencie prześledziliśmy drogę Sławomira Grunberga od chwili wyjazdu z Polski do Stanów Zjednoczonych. Mieliśmy okazję zobaczyć jak stawiał pierwsze kroki na ziemi amerykańskiej i czym się zajmował. Dowiedzieliśmy się, że był profesorem i wykładowcom na wyższych uczelniach filmowych w USA. Zapoznaliśmy się z procesem tworzenia filmów, których jest autorem i zobaczyliśmy jak wiele pracy i trudu włożył nasz gość w ich wyprodukowanie.

Kadr z filmu “Opowieści filmowe”

Po projekcji w miłej atmosferze mieliśmy okazję porozmawiać ze Sławomirem Grunbergiem o filmach, które stworzył, o tych które wkrótce zagoszczą na “dużym ekranie” i o planach na najbliższe lata. Czekamy z niecierpliwością na kolejną wizytę w Rozprzy i kolejne filmy, które będziemy mogli zobaczyć.

Chcemy poinformować wszystkich zainteresowanych twórczością Sławomira Grunberga, że w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozprzy możemy wypożyczyć niedawno napisaną przez panią Barbarę Grunberg książkę pt. “Człowiek z kamerą”, która opowiada o życiu i twórczości naszego gościa. Na półkach rozprzańskiej biblioteki jest też kilka płyt DVD z filmami Sławomira Grunberga, między innymi film “Karski i władcy ludzkości”, w którym zastosowana nowatorską metodę łączenia scen tworzonych poprzez animację i scen w których występują prawdziwe postacie.

Robert Kabziński

Autor: Robert Kabziński

Cześć! Mam na imię Robert. Od zawsze jestem związany z Rozprzą. Tutaj się urodziłem, chodziłem do szkoły, tutaj mieszkam i od wielu lat prowadzę zakład fotograficzny. Pasjonuję się historią Rozprzy - tą "pisaną" i tą zatrzymaną w kadrze. W październiku 2018 roku otrzymałem ogromny mandat zaufania od mieszkańców Rozprzy i jestem radnym Rady Gminy Rozprza. Bardzo się cieszę, że mogę współtworzyć tę stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *