Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rozprzy sprzątali Świat

Dnia 20 września 2019 r. uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej w Rozprzy włączyli się w akcję „Sprzątanie Świata”. Pod opieką nauczycieli młodzież uprzątnęła ze śmieci teren wokół szkoły, ulicę Sportową, Leśną, Kościuszki, Rynek Piastowski, Aleję 900-lecia oraz teren wokół kościoła.

Jak nam powiedziała koordynująca akcję pani Anita Kabzińska: “Zadziwiał nas fakt, że na ulicach, w krzakach i różnych zakamarkach można znaleźć takie rzeczy jak, np. duże części blacharki samochodowej, elementy piły spalinowej oraz ogrom puszek i butelek po napojach”. Okazało się, że dobrym miejscem na ukrycie i pozbycie się śmieci typu opakowanie po chipsach czy papier od hot-doga są zagłębienia w słupach elektrycznych. Młodzież wykazała się wyjątkowym zaangażowaniem i odpowiedzialnością sprzątając swoja małą Ojczyznę – Rozprzę.

Robert Kabziński

Autor: Robert Kabziński

Cześć! Mam na imię Robert. Od zawsze jestem związany z Rozprzą. Tutaj się urodziłem, chodziłem do szkoły, tutaj mieszkam i od wielu lat prowadzę zakład fotograficzny. Pasjonuję się historią Rozprzy - tą "pisaną" i tą zatrzymaną w kadrze. W październiku 2018 roku otrzymałem ogromny mandat zaufania od mieszkańców Rozprzy i jestem radnym Rady Gminy Rozprza. Bardzo się cieszę, że mogę współtworzyć tę stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *