To już 10 lat!

Starożytni mawiali tempus fugit, aeternitas manet ( czas ucieka, wieczność czeka). Choć w perspektywie wieków dziesięciolecie to nie najdłuższy okres czasu, to jednak historia uczy nas, abyśmy pamiętali o tych wydarzeniach, które są dla nas kluczowe. Jak podkreślił ks. Proboszcz 14 listopada, w ipsa die Rocznicy Koronacji obrazu Rozprzańskiej Matki Życia, wielu z tych, którzy brali udział w tym wydarzeniu sprzed dziesięcioma laty, opuściło naszą wspólnotę. Tym bardziej, biorąc pod uwagę ulotność chwil, należy cieszyć się tym co jest naszym udziałem.

Okazją do takiego właśnie dziękczynienia była uroczysta Msza św. odprawiona przez J. E . ks. Abp. Wacława Depo 17 listopada w naszym kościele. We Mszy licznie wzięli udział parafianie, przedstawiciele władzy oraz Rycerze św. Jana Pawła II, którzy przezywali inwestyturę swoich trzech braci i utworzenie w naszej parafii swojej chorągwi. Obszerną fotorelację oraz notę znajdziemy na stronie Niedzieli https://www.niedziela.pl/artykul/47080/Abp-Depo-w-Rozprzy-Nie-dajmy-sie-uspic oraz na stronie gminy pod linkiem http://rozprza.pl/2560/10-rocznica-koronacji-obrazu-matki-zycia-w-rozprzy.html

Warto podkreślić, że oprócz duchowych owoców 10 rocznicy koronacji obrazu Matki Życia w jej tajemnicy nawiedzenia ognisk domowych, materialnym wyrazem był dar witraży, który ozdobił na przyszłe pokolenia nasz kościół parafialny. Wszystkim ofiarodawcą składamy staropolskie Bóg zapłać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *