Zdjęcie “Wiganta”

Kilka miesięcy temu opublikowałam artykuł na temat Józefa Grzybowskiego, który był aktywnym członkiem AK oraz ostatnim właścicielem majątku Straszów. Podaję link do wcześniejszej publikacji.
http://rozprza.info/2019/05/14/czy-brat-wydal-brata-tajemnica-smierci-wiganta.

Dziś z radością przedstawiam Państwu dwa zdjęcia tegoż nietuzinkowego człowieka. Mam również nadzieję, że w niedalekiej przyszłości poszerzymy wiedzę o życiu i okolicznościach Jego śmierci.

Avatar

Autor: Maria Baranowska

Witam Państwa serdecznie. Noszę w sobie geny wielu starych rodów chłopskich parafii Mierzyn, Gorzkowice, Rozprza i Ręczno. Moi przodkowie ze strony ojca mieszkali przynajmniej od roku 1719 we wsi Mierzyn i od połowy XVIII wieku nosili, tak jak ja kiedyś, nazwisko Kwaśniak. Spędziłam w tej miejscowości całe swoje dzieciństwo i młodość. Aktualnie nie jestem na razie stałym jej mieszkańcem. Moją pasją zawsze była historia, od 10 lat jest to „mikro-historia”, czyli historia regionu oraz genealogia. Z zawodu jestem nauczycielem historii w szkole ponadpodstawowej w sporym mieście. Prywatnie wychowuję i wychowywałam dużą gromadkę dzieci. Zachęcam do czytania moich artykułów i poznawania ciekawych dziejów naszej małej Ojczyzny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *