28 Finał WOŚP w Rozprzy

Wczoraj, 12 stycznia również w naszej miejscowości odbył się 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorami Finału byli strażacy z OSP Rozprza, a szefem Sztabu jak co roku został dh Piotr Skrobek. Jak pisaliśmy wcześniej, wolontariusze już o godzinie 8:00 pobrali identyfikatory i puszki, do których przez cały dzień zbierali dobrowolne datki.


Plakat WOŚP

W godzinach południowych na Zalewie Cieszanowickim odbyło się morsowanie. Stawili się tam najwytrwalsi i najbardziej zahartowani miłośnicy tego sportu.

Morsowanie w Cieszanowicach

Już przed godziną 16:00 zebrani w sali OSP mieszkańcy Rozprzy wysłuchali koncertu uczennic ze szkoły podstawowej w Rozprzy i Nowej Wsi. Po licznych bisach odbyły się pierwsze licytacje. Publiczność początkowo ostrożnie włączała się w licytacje. Z upływem czasu sala coraz bardziej wypełniała się osobami, które chciały wesprzeć dzieło Jurka Owsiaka. Licytowane przedmioty coraz szybciej znajdywały nabywców.

Do sprzedaży przeznaczony był także przepiękny i jak się potem okazało bardzo smaczny tort zrobiony i przekazany na tę okazję przez cukiernika pana Adama Misztelę z Ignacowa. Tort sprzedał się za niebagatelną kwotę 500 zł.

Na wczorajszej imprezie wystąpił także zaprzyjaźniony z OSP Rozprza piosenkarz Paweł Zawierka. Po koncercie mieliśmy okazję podziwiać “Światełko do Nieba”.

W rozprzańskim 28 Finale WOŚP kwestowało 30 wolontariuszy. Dzięki uprzejmości właścicielki sklepu STIHL z Rozprzy jedna z puszek znajdowała się właśnie w tym sklepie i dawała możliwość odwiedzającym tę placówkę osobom wspieranie WOŚP. Piotrkowski artysta rzeźbiarz, pan Mariusz Migasiński także wsparł rozprzański Sztab i przekazał na licytację swoją prace. W tym roku była to dużych rozmiarów rzeźba przedstawiająca siedzącą na konarze sowę. Dzięki wszystkim ludziom dobrej woli z Rozprzy i okolic, a także parafii Lubień, Mierzyn i Milejów oraz mieszkańcom naszej gminy, którzy dokonywali wpłat na ten szczytny cel udało się zebrać 23.262 zł. i 92 gr. (dane na 13 stycznia 2020 r. godz. 13:30).

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy swoimi wpłatami i przekazanymi na licytację przedmiotami lub swoją pracą włożoną w to przedsięwzięcie zechcieli wspomóc działalność Fundacji Jurka Owsiaka. Dziś pomagamy innym, a jutro sami możemy potrzebować pomocy. Obyśmy nie musieli korzystać z przecież tak często spotykanego w szpitalach sprzętu oznaczonego logiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Uczennice szkoły podstawowej w Nowej Wsi i Rozprzy

Robert Kabziński

Autor: Robert Kabziński

Cześć! Mam na imię Robert. Od zawsze jestem związany z Rozprzą. Tutaj się urodziłem, chodziłem do szkoły, tutaj mieszkam i od wielu lat prowadzę zakład fotograficzny. Pasjonuję się historią Rozprzy - tą "pisaną" i tą zatrzymaną w kadrze. W październiku 2018 roku otrzymałem ogromny mandat zaufania od mieszkańców Rozprzy i jestem radnym Rady Gminy Rozprza. Bardzo się cieszę, że mogę współtworzyć tę stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *