Planowane otwarcie posterunku policji w Rozprzy

Drodzy mieszkańcy Gminy Rozprza, niezmiernie miło przekazać Wam wiadomość o planowanym otwarciu nowego posterunku policji w Rozprzy przy ulicy Sportowej.
Według informacji jakie udało się uzyskać redakcji Rozprza.info wydarzenie to odbędzie się 10 lutego 2020 roku.

W Rozprzy przed laty istniał już posterunek policji. Funkcjonował od grudnia 2007 r. do połowy stycznia 2010 r. Nowy budynek stanął na działce przekazanej przez gminę. 26 lipca 2019 r. nastąpiło wmurowanie aktu erekcyjnego. Całkowity koszt inwestycji wyniósł około 2 milionów złotych. Środki na jego wybudowanie pochodzą z Programu Modernizacji Policji na lata 2017 – 2020.
Ponadto Rada Gminy Rozprza zdecydowała o przekazania dofinansowania w kwocie 50 tysięcy na zakup nowego radiowozu policyjnego.

Posterunek Policji w Rozprzy będzie funkcjonował w strukturze Komisariatu Policji w Gorzkowicach. Służbę w nim pełnić będzie docelowo 9 funkcjonariuszy i jeden pracownik cywilny.

Mamy nadzieję, że reaktywacja posterunku w tym miejscu wpłynie znacząco na poprawę bezpieczeństwa lokalnej społeczności zwłaszcza w sytuacji gdzie zmagamy się z ogromnym ruchem pojazdów na DK91.

Wobec tak dużych nadziei jakie wiążemy z powstaniem nowej jednostki chroniącej obywateli wierzymy, że poprawi się odczuwalny poziom bezpieczeństwa, a w sytuacjach zagrożenia będziemy mogli liczyć na szybka interwencję naszych funkcjonariuszy.

Jolanta Krupa

Autor: Jolanta Krupa

Cześć, nazywam się Jola Krupa. Od urodzenia mieszkam w Niechcicach. Jestem radną Gminy Rozprza od 2018 roku. W styczniu 2020 r. dołączyłam do redakcji Rozprza.info. Interesuje się sportem w szczególności piłką nożną. Lubię aktywnie spędzać czas oraz propagować zdrowy styl życia. Nie są mi obce problemy mieszkańców naszej gminy dlatego mam nadzieję, że pomogę w rzetelny i wiarygodny sposób przekazywać informację, aby wszystkim żyło się lepiej w naszej społeczności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *