V Konkurs kolęd i pastorałek

W sobotę, 25 stycznia odbyły się przesłuchania do V-tego Konkursu kolęd i pastorałek “Zaśpiewajmy maleńkiemu” Rozprza 2020 r. Jak co roku uczestnicy podzieleni na pięć kategorii wiekowych prezentowali swoje umiejętności wokalne na “starej plebanii”. Jury w składzie: Stanisław Kabziński, Sławomir Kozłowski i Joanna Barbach-Tkacz miało trudne zadanie wybrania najlepszych z pośród wielu utalentowanych osób.

W niedzielę o godzinie 14:30 w naszym rozprzańskim, parafialnym kościele ogłoszono wyniki Konkursu, rozdano nagrody, pamiątkowe dyplomy i upominki. Mieliśmy także przyjemność wysłuchania koncertu laureatów.

W pierwszej kategorii wiekowej (3-7 lat) nie przyznano pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca. Poziom najmłodszych artystów był tak wyrównany, że wszyscy otrzymali równorzędne wyróżnienia. Byli to: Karol Czubała, Maciej Karolczak, Ala Skowrońska, Marcelina Stanisz, Igor Wojtania, Antoś i Julian Łojek oraz Nadia Midera.

Druga kategoria wiekowa (8-9 lat) prezentowała się następująco: I miejsce – Aron Bednarek, II miejsce – Maria Kurzydlak, III miejsce – Lena Gandziarowska, a wyróżniony został Filip Wojtasiński.

Dzieci w wieku 10-12 lat to trzecia kategoria wiekowa. Tutaj I miejsce zajął Szymon Jeż, który otrzymał także nagrodę specjalną ufundowaną przez posła Grzegorza Lorka. Miejsca drugie były dwa i znalazły się na nich Maja Krasoń i Maria Tręda. Trzecie miejsce w tej grupie zajął Nikodem Smolarek. Wyróżnieni zostali: Maria Burkin, Justyna Ciesielska i Kaja Tralińska oraz Jakub Herman.

W czwartej kategorii wiekowej (13-15 lat) wyróżniona została Julia Krasoń. I miejsce zajęła Alessandra Sarrecchia, II duet Magdalena Major i Zuzanna Stańczuk, a III Marcelina Olejnik.

Ostatnia kategoria wiekowa to osoby w wieku 16 lat i starsze. Tutaj wyniki wyglądają następująco: I miejsce – Aleksandra Kulik, dwa II miejsca – Oliwia Łubowska i Emilia Kurzydlak oraz dwa III miejsca – Honorata Wojtania i Wiktoria Ingier.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom, którzy ufundowali nagrody, parlamentarzystom którzy po raz kolejny z widowni kibicowali uczestnikom i także fundowali nagrody oraz wszystkim osobom, dzięki którym Konkurs ten mógł się odbyć.

Nam obserwatorom tego wydarzenia, wypada podziękować organizatorom, którzy włożyli ogrom pracy abyśmy mogli oglądać i słuchać tego pięknego koncertu. Dziękujemy więc paniom: Dorocie Środzie, Barbarze Zimnej, Agnieszce Ciesielskiej i Teresie Świstak oraz panom Janowi Pełce, Tomaszowi Ciesielskiemu, Tadeuszowi Kobylarzowi. Dziękujemy wymienionemu wyżej Jury, ks. proboszczowi Wiesławowi Płomińskiemu i Panu Cezaremu Jakubikowi, który nagłośnił i pięknie oświetlił całe przedsięwzięcie oraz wszystkim osobom, które angażowały się w organizację Konkursu.

Przypomnijmy, że laureaci V Konkursu kolęd i pastorałek zaprezentują się nam jeszcze raz. Tradycją stało się, że wszyscy którzy dzisiaj zwyciężyli w poszczególnych kategoriach wiekowych dają koncert, ale już w innym repertuarze, z okazji Dnia Matki – pod koniec maja.


Robert Kabziński

Autor: Robert Kabziński

Cześć! Mam na imię Robert. Od zawsze jestem związany z Rozprzą. Tutaj się urodziłem, chodziłem do szkoły, tutaj mieszkam i od wielu lat prowadzę zakład fotograficzny. Pasjonuję się historią Rozprzy - tą "pisaną" i tą zatrzymaną w kadrze. W październiku 2018 roku otrzymałem ogromny mandat zaufania od mieszkańców Rozprzy i jestem radnym Rady Gminy Rozprza. Bardzo się cieszę, że mogę współtworzyć tę stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *