Morsują w Cieszanowicach

Morsowanie w ostatnich latach stało się bardzo popularnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Powstało bardzo wiele grup, które spotykają się i w ten sposób dbają o swoje zdrowie. Jeśli po wcześniejszych przygotowaniach odważymy się już wejść na kilka minut do lodowatej wody to z całą pewnością przyniesie nam to tylko same korzyści. Możemy liczyć na zwiększenie odporności naszego organizmu i poprawę wydolności układu sercowo-naczyniowego. Morsowanie ma pozytywny wpływ na skórę, może to być także sposób na walkę z kontuzjami.

W naszej gminie jest grono ludzi, którzy spotykają się w okresie zimowym nad Zalewem Cieszanowickim i z radością zanurzają się w lodowatej wodzie. Po kąpieli jest czas na rozmowy z przyjaciółmi, kubek gorącej herbaty, a czasami kęs pieczonej nad ogniskiem kiełbasy.

Zdjęcia przysłał nam Rafał Kubaja.

Robert Kabziński

Autor: Robert Kabziński

Cześć! Mam na imię Robert. Od zawsze jestem związany z Rozprzą. Tutaj się urodziłem, chodziłem do szkoły, tutaj mieszkam i od wielu lat prowadzę zakład fotograficzny. Pasjonuję się historią Rozprzy - tą "pisaną" i tą zatrzymaną w kadrze. W październiku 2018 roku otrzymałem ogromny mandat zaufania od mieszkańców Rozprzy i jestem radnym Rady Gminy Rozprza. Bardzo się cieszę, że mogę współtworzyć tę stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *