Wsparcie finansowe dla projektów realizowanych na terenie powiatu piotrkowskiego

W dniu 11.02.2020 Radio strefa.fm wyemitowała wywiad, którego udzielił Wicemarszałek Zbigniew Ziemba. Z informacji, które można było usłyszeć Zarząd Województwa Łódzkiego przeznaczył znaczne środki pieniężne na kształcenie zawodowe dla szkół z terenu miasta Piotrkowa oraz powiatu piotrkowskiego. Kwota dofinansowania dla 9 placówek wyniesie odpowiednio 7,5 mln dla szkół z terenu miasta oraz 4,1 mln dla placówek z terenu powiatu. Uzyskane środki pozwolą doposażyć wybrane placówki oraz podnieść poziom kwalifikacji zawodowych kadry pedagogicznej.

Urząd Marszałkowski przygotował dla mieszkańców województwa łódzkiego wiele programów i projektów ze znacznym dofinansowaniem.

W listopadzie i grudniu 2019 r. realizowano projekt “Mikrogranty na łódzkie plus”, gdzie stowarzyszenia, kluby lub grupy mieszkańców mogły ubiegać się o dotacje w kwocie maksymalnej 5000 zł na realizacje wydarzeń kulturalnych, sportowych czy inwestycje związane z małą architekturą. Takie dofinansowanie otrzymały także podmioty z terenu Gminy Rozprza.

Obecnie ogłoszono m.in. konkurs w ramach, którego można uzyskać dotacje na remonty i renowacje zabytków. Podmiotami, które mogą ubiegać się o dofinansowanie są osoby posiadające prawo do własności. W poprzedniej edycji wsparcie takie uzyskała parafia NMP w Rozprzy. Uzyskane środki zostały przeznaczone na odnowienie ambony.

Kolejnym ciekawym programem jest otwarty konkurs na realizację zadań publicznych z zakresu kultury, sztuki i dziedzictwa narodowego na 2020 r. Termin składania ofert minął z końcem stycznia. Z uzyskanych informacji konkurs ten cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Rozstrzygnięcie przewidywane jest na marzec 2020.

Jolanta Krupa

Autor: Jolanta Krupa

Cześć, nazywam się Jola Krupa. Od urodzenia mieszkam w Niechcicach. Jestem radną Gminy Rozprza od 2018 roku. W styczniu 2020 r. dołączyłam do redakcji Rozprza.info. Interesuje się sportem w szczególności piłką nożną. Lubię aktywnie spędzać czas oraz propagować zdrowy styl życia. Nie są mi obce problemy mieszkańców naszej gminy dlatego mam nadzieję, że pomogę w rzetelny i wiarygodny sposób przekazywać informację, aby wszystkim żyło się lepiej w naszej społeczności.

2 Komentarze do “Wsparcie finansowe dla projektów realizowanych na terenie powiatu piotrkowskiego

  1. Jakiś czas temu z portalu zniknęła zakładka pytania do wójta. Na juz zadane mieszkańcy nie uslyszeli odpowiedzi, zastanawiam się czy były za “trudne”?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *