GDDKiA interweniuje na DK91

Od początku tygodnia zauważamy pozytywne wydarzenia na DK91 w miejscowości Niechcice. Po długich miesiącach i rzekomej usterce technicznej udało się uruchomić sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu DK91 i drogi powiatowej w kierunku m. Laski na 36+200 km w Niechcicach.

Drogowcy poczynili także naprawy cząstkowe na odcinku DK91 od km 36+550 do km 36+900, gdzie dziury w jezdni oraz uszkodzone pobocza były w najgorszym stanie.

To zaledwie dwie z wielu spraw, które były poruszane podczas ostatniego spotkania w GDDKiA w Łodzi, gdzie uczestniczyli przedstawiciele lokalnej społeczności – Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Zbigniew Ziemba, Radna Gminy Rozprza Jolanta Krupa oraz Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Niechcic i Gminy Rozprza Jan Pełka.

Zdajemy sobie sprawę, że to zaledwie mała cząstka i do zrobienia jest jeszcze bardzo dużo, ale najważniejsze jest to, że ktoś w końcu zechciał interweniować, a nie tylko tłumaczyć się, że nic nie można zrobić.

Z informacji jakie udało się uzyskać będą czynione kolejne starania o poprawę bezpieczeństwa na odcinku DK91 biegnącym przez Gminę Rozprza, m. in. zostanie skierowana specjalna komisja z GDDKiA, która oceni poziom bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych.

Jolanta Krupa

Autor: Jolanta Krupa

Cześć, nazywam się Jola Krupa. Od urodzenia mieszkam w Niechcicach. Jestem radną Gminy Rozprza od 2018 roku. W styczniu 2020 r. dołączyłam do redakcji Rozprza.info. Interesuje się sportem w szczególności piłką nożną. Lubię aktywnie spędzać czas oraz propagować zdrowy styl życia. Nie są mi obce problemy mieszkańców naszej gminy dlatego mam nadzieję, że pomogę w rzetelny i wiarygodny sposób przekazywać informację, aby wszystkim żyło się lepiej w naszej społeczności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *