Zapomniane drogi w Gminie Rozprza

[AKTUALIZACJA]

Do redakcji rozprza.info zgłosili się mieszkańcy naszej gminy, którzy przesłali zdjęcia z lokalnych dróg.

Wszystkie przedstawione poniżej zdjęcia prezentują drogi gminne. Stan nawierzchni pozostawia wiele do życzenia, w większości przypadków naprawy po sezonie zimowym nie przynoszą znaczącej poprawy bezpieczeństwa i komfortu podróży.

Z niecierpliwością czekamy na inwestycje na tych drogach. Obecnie gmina może starać się o dofinansowanie do budowy dróg gminnych z programów państwowych m. in. Funduszu Dróg Samorządowych lub wnioskować o współfinansowanie z powiatem czy gminami ościennymi.

W roku 2020 r. Gmina Rozprza przeznaczy około 1 mln złotych na drogi powiatowe.

Świerczyńsko

Świerczyńsko – Parcele

Droga Niechcice – Jadwinów

Niechcice – ul. Sportowa

Cieślin

Wola Niechcicka Stara

Niechcice – ul. Lipowa, Zamurowa, Klonowa

Biała Róża

Bagno – Cekanów

Niechcice – ul. Sadowa

Straszów – za szkołą


Jolanta Krupa

Autor: Jolanta Krupa

Cześć, nazywam się Jola Krupa. Od urodzenia mieszkam w Niechcicach. Jestem radną Gminy Rozprza od 2018 roku. W styczniu 2020 r. dołączyłam do redakcji Rozprza.info. Interesuje się sportem w szczególności piłką nożną. Lubię aktywnie spędzać czas oraz propagować zdrowy styl życia. Nie są mi obce problemy mieszkańców naszej gminy dlatego mam nadzieję, że pomogę w rzetelny i wiarygodny sposób przekazywać informację, aby wszystkim żyło się lepiej w naszej społeczności.

5 Komentarze do “Zapomniane drogi w Gminie Rozprza

  1. “Zapomniane drogi” to temat bez końca, a jednocześnie zdawać by się mogło temat tabu. Brawo pani Jolu. Są niestety miejsca w naszej gminie w których to nie tylko stan dróg jest tragiczny, ale tych dróg poprostu nie ma. Ciekaw jestem czy nasi włodarze wiedzą z czym trzeba się zmierzyć pokonując kilkaset metrów błota w drodze do domu, ale syty głodnego nie zrozumie.

  2. O nie których drogach się nie pamięta, współczuję pokonywanie drogi… A proszę o zwrócenie uwagi na główną drogę w Rozprzy. Szczególnie chodzi o odcinek Rozprza -Ignaców ani pobocza ani chodnika strach rowerem czy piechotą pokonywać te odcinek.

  3. Ja bym dodala jeszcze droge Stara Wies-Goscinna!!! To jest tragedia!!! Dziura na dziurze i nie ominiesz,bo zawsze ktoryms kolem wjedziesz.Praktycznie na calym odcinku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *