NIE KŁAM MEDYKA! Nie ukrywaj przed służbami medycznymi podejrzeń o zarażeniu wirusem

Ogólnopolski apel Ratowników Medycznych o nieukrywanie i niekłamanie podczas wywiadu z operatorem numeru 112 oraz w czasie udzielania pomocy informacji (nawet mało prawdopodobnej) na temat przebywania w krajach gdzie panuje koronawirus oraz gdy mieliśmy kontakt z osobą zarażoną na danego wirusa.

Ratownicy Medyczni, lekarze oraz pielęgniarki są na pierwszej linii walki z chorymi na koronowirusa. Personel medyczny prosi o danie szansy na zabezpieczenie siebie do przyjazdu do osoby zarażonej. Ludzie udzielający pomocy nie są obojętni wobec pacjentów. My również nie bądźby obojętni wobec NICH.

Fot. stalowemiasto.pl

Ukrywanie takiej informacji narażenia również inne osoby udzielające pomocy między innymi: strażacy, strażnicy miejscy czy policjanci.

Nie podanie tej ważnej informacji doprowadza do zmniejszenia osób udzielających pomocy, a w najgorszym przypadku do zamknięcia danego personelu szpitala, jednostki straży pożarnej czy komendy policji zgodnie z procedurami, zostaną wyłączeni z dyżuru, w celu przebywania lub objęcia ich 14-dniową kwarantanną przez kontakt z osobą zarażoną.

Dany przypadek w rezultacie z powodu braków w obsadzie, stacje pogotowia, jednostki straży pożarnej czy komendy policji mogą zostać nawet zawieszone na jakiś czas w wyjazdach do osób potrzebujących pomocy.

#NieKłamMedyka Jesteśmy na pierwszej linii w walce z koronawirusem. Podczas wzywania karetki informuj dyspozytora medycznego o jakichkolwiek możliwościach (nawet mało prawdopodobnych) kontaktu pacjenta z osobą zarażoną lub potencjalnie zarażoną. Daj nam szansę się zabezpieczyć. My ratownicy medyczni, lekarze, pielęgniarki w karetkach nie jesteśmy obojętni wobec naszych pacjentów. Wy również nie bądźcie obojętni wobec NAS.👉 Pokaż, ze Nas wspierasz wyślij nam zdjęcie lub krótki filmik z hasztagiem #NieKłamMedyka, amy go udostępnimy.

Opublikowany przez Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie Wtorek, 17 marca 2020

Adrian Nadajewski

Autor: Adrian Nadajewski

Cześć! Mam na imię Adrian. Jestem druhem w OSP KSRG Rozprza. Na stronie Rozprza.info będę publikował artykuły na temat naszej jednostki. Zajmuję się także administracją tego portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *