Odpowiedzialność podczas epidemi KORONAWIRUSA

W tym trudnym czasie kiedy cały kraj, a także poszczególne państwa świata zmagają się z epidemią Covid -19, coraz częściej możemy przeczytać lub usłyszeć w różnych mediach czy portalach, jak nieodpowiedzialność, prowadzi do załamania systemu.

Przykładem takiego nierozsądnego działania jest przyjazd zespołu ratownictwa medycznego do osoby chorej, która świadomie ukrywa fakt że mógła mieć kontakt z osobą zarażoną lub sama jest nosicielem wirusa .

Co się dzieję w takich przypadkach?

Cały zespół zostaje zawieszony i poddany kwarantannie na okres 14 dni. W okresie, gdzie praca każdego ratownika medycznego, lekarza czy pielęgniarki jest na wagę złota, przez jedną nieodpowiedzialną osobę ten zespół nie ma możliwości niesienia pomocy potrzebującym.

Takie samo zachowanie niedopuszczalne jest w przypadku, gdy osoba u której wykryto lub podejrzewa się wirusa nie stosuje się do zaleceń i stwarza zagrożenie dla kolejnych osób. To niestety bardzo duża nieodpowiedzialność. W czasie gdy tyle osób jest zaangażowanych w walkę z tym wirusem, niewielka ale jakaś część społeczeństwa nie docenia tego wysiłku, walki o zatrzymanie epidemii.

Na godną polecenia postawę naszym zdaniem zasługuję jedna z wokalistek, która wystąpiła podczas koncertu z okazji Dnia Kobiet w dniu 7 marca w Rozprzy .

Młoda dziewczyna bez wachania wymieniła wszystkie miejsca, w których ostatnio występowała pomimo tego iż do kontaktu z osoba zarażona koronawirusem najprawdopodobniej doszło po koncercie w Rozprzy.

Niestety nasze społeczeństwo nie potrafi docenić takiej postawy, kierując w stronę tej dziewczyny fale hejtu.

My jako redakcja dostrzegamy wzorową i odpowiedzialną postawe i zachowanie tej młodej kobiety.

Każdy z nas może być nosicielem wirusa, tylko czy każdy zdobyłby się na takie zachowanie mając świadomość że poleje się fala hejtu?

Jeszcze raz apelujemy o odpowiedzialność i rozsadek. O to, aby nie przekazywać niesprawdzonych informacji, nie krytykować, nie komentować jeśli sami tak na dobra sprawę nie wiemy, co będzie jutro czy pojutrze? Bo co jeśli wirus zaatakuje Ciebie, Twoich najbliższych, znajomych? Zastanówmy się co wtedy będzie najważniejsze i czy nie będziemy potrzebować pomocy być może od osób, które teraz hejtujemy?

Avatar

Autor: Piotr Skrobek

Cześć! Nazywam się Piotr Skrobek - pewnie większość z Was kojarzy mnie ze straży pożarnej w Rozprzy gdzie pełnię funkcje naczelnika. Na portalu Rozprza.info będę publikować przede wszystkim artykuły związane z działalnością strażacką. Ponadto będę interweniował w innych sprawach mieszkańców naszej gminy, w których będę mógł pomóc. Pozdrawiam serdecznie!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *