Jeszcze raz o dębie i krzyżu z Lubienia

W czerwcu ubiegłego roku na naszym portalu ukazał się artykuł http://rozprza.info/2019/06/12/o-juliannie-debie-i-pewnym-krolu/ Dziś prezentuję zdjęcie tego miejsca z ubiegłego tygodnia. Otrzymałam je od mojego znajomego (Michał Rudecki ogromnie dziękuję!). Jak widać o miejsce zadbano. Bardzo nas to cieszy! Wszystkim, którzy przyczynili się do uporządkowania terenu wokół dębu serdecznie dziękujemy!

Legendarny dąb,zdjęcie aktualne wykonane przez p.Michała Rudeckiego

Niestety zauważyliśmy, że brakuje drewnianego krzyża, który tam stał. Czy ktoś z Państwa wie, gdzie on się znajduje i co się z nim stało? Za wszelkie informacje będziemy bardzo wdzięczni.

Zdjęcie z roku 2019, na pierwszym planie krzyż, który się tam znajdował

Avatar

Autor: Maria Baranowska

Witam Państwa serdecznie. Noszę w sobie geny wielu starych rodów chłopskich parafii Mierzyn, Gorzkowice, Rozprza i Ręczno. Moi przodkowie ze strony ojca mieszkali przynajmniej od roku 1719 we wsi Mierzyn i od połowy XVIII wieku nosili, tak jak ja kiedyś, nazwisko Kwaśniak. Spędziłam w tej miejscowości całe swoje dzieciństwo i młodość. Aktualnie nie jestem na razie stałym jej mieszkańcem. Moją pasją zawsze była historia, od 10 lat jest to „mikro-historia”, czyli historia regionu oraz genealogia. Z zawodu jestem nauczycielem historii w szkole ponadpodstawowej w sporym mieście. Prywatnie wychowuję i wychowywałam dużą gromadkę dzieci. Zachęcam do czytania moich artykułów i poznawania ciekawych dziejów naszej małej Ojczyzny.

Komentarze do “Jeszcze raz o dębie i krzyżu z Lubienia”

  1. Krzyż oraz teren zastał posprzątany z inicjatywy proboszcza Lubienia Grzegorza Paszki w miejsce krzyża będzie nowy krzyż

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *