Był zarażony, teraz chce pomóc innym

Mowa tu o druhu z OSP Rozprza. Od dnia 16 marca został objęty kwarantanną, a w dniu 21 marca dostał potwierdzenie o pozytywnym wyniku na obecność koronawirusa.

Druh Dariusz był pierwszą osobą w powiecie i gminie Rozprza, u której wykryto Covid -19.

Ten młody strażak, jak sam wspomina, przeszedł długą i ciężką drogę, od chwili w której dostał telefon o pozytywnym wyniku, do czasu opuszczenia ośrodka w którym przebywał objęty kwarantanną.

Dla młodego człowieka, który jest nauczony życia w ruchu, odizolowanie na prawie cztery tygodnie, nie jest łatwe. “Pomimo tego, że nie miałem żadnych objawów, byłem objęty decyzją sanepidu o izolacji w specjalnym ośrodku. Szczególnie ciężko było jak dostałem powiadomienie na telefon, że w mojej jednostce jest alarm” – mówi nam druh.

Po prawie czterech tygodniach kwarantanny i dwóch ujemnych wynikach strażak opuścił ośrodek.

Jednak na tym nie skończyła się walka z koronawirusem.

„Po fali hejtu jaka przeszła po informacji o wykryciu wirusa w naszej gminie, a w szczególności w naszej jednostce, postanowiłem nie poddawać się, bo to nie moja, czy kogoś wina, że się zaraziliśmy. Nikt tego nie robi specjalnie, a wirus może dopaść każdego.”

„Dwa dni po moim powrocie, wyczytałem w internecie, że od 14 kwietnia Ministerstwo Zdrowia wprowadza nowatorską metodę leczenia osoczem, osób które wyzdrowiały. Leczenie polegać będzie na podaniu osocza osoby która wyzdrowiała, osobom chorym. Wytworzone w osoczu przeciwciała mają pomóc zwalczyć wirusa u człowieka, którego organizm sam nie potrafi go pokonać.”

„Z racji tego, że jestem strażakiem, ratowanie mam we krwi. Jestem również honorowym krwiodawcą więc postanowiłem zgłosić się na ochotnika. Wykonałem już telefon i czekam na sygnał kiedy będę mógł oddać krew. Zachęcam do tego również tych wszystkich, którzy przeszli już zakażenie wirusem i są zdrowi. Możemy teraz pomóc innym osobom, które przechodzą znacznie gorzej zakażenie wirusem” – dodaje.

Jako redakcja również przyłączamy się do apelu tego młodego człowieka. Jeśli jest choć cień nadziei, że osocze może przyczynić się do uratowania czyjegoś życia, to warto podjąć takie działania.

Avatar

Autor: Piotr Skrobek

Cześć! Nazywam się Piotr Skrobek - pewnie większość z Was kojarzy mnie ze straży pożarnej w Rozprzy gdzie pełnię funkcje naczelnika. Na portalu Rozprza.info będę publikować przede wszystkim artykuły związane z działalnością strażacką. Ponadto będę interweniował w innych sprawach mieszkańców naszej gminy, w których będę mógł pomóc. Pozdrawiam serdecznie!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *