Zostań ratownikiem życia – oddaj krew! Zbiórka krwi dla Pauliny Miszteli

Już 17 maja od godziny 10:00 do 13:00 na sali OSP Rozprza, będzie możliwość oddania krwi dla Pauliny Miszteli. Żony oraz matki dwójki dzieci. Paulina choruje na ostrą białaczkę szpikową.

Zasady obowiązujące podacz zbiórki krwi:

Z uwagi na pandemie coronawirusa, osoby, które zechcą oddać krew dla Pauliny, przed wejściem na sale dostaną maseczkę oraz będą musiały zdezynfekować ręce. Na sale będzie wpuszczana ograniczona ilość osób. Pozostali będą czekać przed budynkiem w zalecanych odległościach, czyli 2 metry. Kartę można będzie wypełnić na dole w budynku lub we własnym aucie – więcej informacji krwiodawcy.org/koronawirs/

Pamiętajmy, że przed oddaniem krwi należy być wypoczętym, po lekkim niskotłuszczowym posiłku (np. pieczywo, chuda wędlina,  warzywa, owoce). Unikać potraw tłustych (smalec, masło, śmietana, tłusta wędlina), które mogą spowodować, że krew będzie lipemiczna (przetłuszczona) i nie będzie nadawała się do celów leczniczych.

Przed oddaniem należy pić dużo wody lub soków owocowych. Pół godziny przed oddaniem krwi nie należy palić papierosów. Nie należy przychodzić na oddania krwi po spożyciu alkoholu.

Link do profilu Pauliny Miszteli – https://www.facebook.com/p.misztela

Zostań ratownikiem życia – ODDAJ KREW!

Adrian Nadajewski

Autor: Adrian Nadajewski

Cześć! Mam na imię Adrian. Jestem druhem w OSP KSRG Rozprza. Na stronie Rozprza.info będę publikował artykuły na temat naszej jednostki. Zajmuję się także administracją tego portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *