Przekazaliśmy kolejny komputer

Jak już pisaliśmy wcześniej, nasz portal Rozprza.Info, Fundacja Trzewiczek.pl, OSP Rozprza i dwoje Radnych Gminy Rozprza, Jolanta Krupa i Robert Kabziński starają się pomóc uczniom, którzy z różnych przyczyn nie uczestniczą w zdalnym nauczaniu. W akcji pomagają i koordynują ją nauczyciele Szkoły Podstawowej w Rozprzy. Szczęśliwie się złożyło, bo praktycznie w jednym czasie zgłosił się do nas mieszkaniec Rozprzy, pan Mariusz Broś, który chciał przekazać komputer wraz z klawiaturą i monitorem dla potrzebującego dziecka oraz dowiedzieliśmy się o osobie, która potrzebowała takiego sprzętu.

Dość długo trwało skompletowanie potrzebnych, brakujących podzespołów, ale w końcu się udało. Napotkaliśmy na wielkie trudności podczas zakupu kamery internetowej. Zestaw głośników przyjechał do nas ze Szczecina. Przysłał je nam pan Andrzej Imiela – były mieszkaniec Rozprzy. Myszkę, kolejny zestaw głośników i drugą kamerę internetową przekazał nam pan Tomasz Nowakowski – mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego. Niestety nie udało nam się we własnym zakresie przygotować sprzętu do odbioru. Zajął się tym bardzo chętnie pan Seweryn Pawlak z firmy Rework Serwis z Rozprzy i fachowo, poświęcając swój czas i materiały przygotował, a praktycznie złożył od nowa komputer. Na koniec pozostały jeszcze drobne zabiegi kosmetyczne, po których sprzęt był gotowy do wydania. Dzisiaj przed południem komputer przekazaliśmy jednemu z uczniów rozprzańskiej podstawówki.

Urządzenie nie jest nowe, ale dzięki zabiegom wielu osób zostało tchnięte w nie ponownie życie i na pewno posłuży jeszcze obecnemu właścicielowi i pozwoli mu uczestniczyć w lekcjach przez internet.

Na koniec chciałbym jeszcze raz podziękować panu Mariuszowi Brosiowi, Andrzejowi Imieli, Tomaszowi Nowakowskiemu, Sewerynowi Pawlakowi z firmy Rework Serwis, Adrianowi Nadajewskiemu i Łukaszowi Woźniakiewiczowi, Cezaremu Jakubiakowi, Joannie Wojtczyk, OSP Rozprza oraz wymienionym wyżej Radnym Gminy Rozprza, za wielkie zaangażowanie w tę akcję.

Jeśli ktoś z Państwa miałby wiedzę o dzieciach i młodzieży potrzebującej sprzętu informatycznego, który byłby wykorzystany do nauki, prosimy o kontakt z naszą redakcją lub z Robertem Kabzińskim – nr tel. 508-343-025

Robert Kabziński

Autor: Robert Kabziński

Cześć! Mam na imię Robert. Od zawsze jestem związany z Rozprzą. Tutaj się urodziłem, chodziłem do szkoły, tutaj mieszkam i od wielu lat prowadzę zakład fotograficzny. Pasjonuję się historią Rozprzy - tą "pisaną" i tą zatrzymaną w kadrze. W październiku 2018 roku otrzymałem ogromny mandat zaufania od mieszkańców Rozprzy i jestem radnym Rady Gminy Rozprza. Bardzo się cieszę, że mogę współtworzyć tę stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *