Jak głosowali mieszkańcy Gminy Rozprza?

12 lipca 2020 r. została przeprowadzona II tura wyborów Prezydenta RP. Frekwencja w naszej gminie wyniosła 69,19%, była wyższa o 4,43% w stosunku do I tury głosowania. Według częściowych wyników głosowania podanych przez Państwową Komisję Wyborczą, mieszkańcy Gminy Rozprza zagłosowali za wyborem Andrzeja Dudy na urząd Prezydenta RP. Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania.

Wyniki głosowania w Gminie Rozprza w II turze wyborów Prezydenta RP. Źródło: PKW

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda uzyskał 4964 głosów mieszkańców naszej gminy. Jego kontrkandydat Rafał Trzaskowski uzyskał 1564 głosy.

Frekwencja w II turze wyborów w całej gminie wyniosła 69,19%. Na 9536 osób uprawnionych do wzięcia udziału w głosowaniu ze swojego prawa skorzystało 6542 wyborców. Największą frekwencję odnotowano w obwodowej komisji wyborczej nr 4 w Rozprzy, tam frekwencja wyniosła 72,48%.

Frekwencja w II turze wyborów Prezydenta RP w Gminie Rozprza. Źródło: PKW

Wyniki w kraju

Z informacji podanych przez PKW na godzinę 8 rano w poniedziałek, na podstawie nieoficjalnych cząstkowych danych z 99,97% komisji wyborczych w wyborach na urząd Prezydenta RP na Andrzeja Dudę zagłosowało 51,21% wyborców, zaś na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego swój głos oddało 48,79%.

Robert Skorupa

Autor: Robert Skorupa

Dzień dobry Rozprzo! Mam na imię Robert. Jako jeden z redaktorów strony Rozprza.info chciałbym dzielić się z Wami wiedzą na temat naszej rozpierskiej ziemi. To co wyróżnia naszą gminę to z pewnością jej mieszkańcy. Ich energia, pasja, zaangażowanie w życie społeczne oraz chęć dzielenia się dobrem z drugim człowiekiem. Mam nadzieję, że dzięki tej stronie będziemy mogli pokazać to wszystko czym nasza społeczność żyje na co dzień. Moim zamiłowaniem jest historia regionu, dlatego szczególnie ciepło zapraszam do zaglądania do zakładki "Historia Rozprzy"!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *