KOLEJNE PIENIĄDZE Z URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO NA PLENER RZEŹBIARSKI W ROZPRZY

Mamy kolejne dobre wiadomości dla mieszkańców gminy Rozprza.

Jednostka OSP Rozprza, portal informacyjny Rozprza.info oraz fundacja Trzewiczek.pl otrzymała grant na organizacje wydarzenia plenerowego.

Środki zostały przyznane z budżetu Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Umowę podpisali Wicemarszałek Zbigniew Ziemba, Prezes OSP Rozprza Andrzej Barański oraz Skarbnik OSP Rozprza Gabriela Gruszczyńska.

Jesienią w Rozprzy zostanie zorganizowany pierwszy plener rzeźbiarski . Podczas tygodniowego pobytu rzeźbiarzy, wykonane zostaną prace, które trafią do trzech parafii na terenie naszej gminy. Proboszczowie poszczególnych parafii zaproponują postacie, które zostaną wykonane. Prace artystów trafią do kościołów w Rozprzy, Niechcicach oraz Lubieniu.

Podczas pleneru, pracy rzeźbiarzy będą mogli przyglądać się wszyscy mieszkańcy naszej miejscowości, a w warsztatach wezmą udział szkoły z terenu gminy.

Na zakończenie wydarzenia zostanie zorganizowany koncert, podczas którego wystąpi lokalna artystka oraz dwie orkiestry dęte. Wykonywane utwory muzyczne będą dedykowane naszemu rodakowi, św.Janowi Pawłowi II, który w tym roku obchodziłby swoją setną rocznicę urodzin.

Więcej szczegółów już niebawem na łamach naszego portalu przedstawią organizatorzy wydarzenia.

Piotr Skrobek

Autor: Piotr Skrobek

Cześć! Nazywam się Piotr Skrobek - pewnie większość z Was kojarzy mnie ze straży pożarnej w Rozprzy gdzie pełnię funkcje naczelnika. Na portalu Rozprza.info będę publikować przede wszystkim artykuły związane z działalnością strażacką. Ponadto będę interweniował w innych sprawach mieszkańców naszej gminy, w których będę mógł pomóc. Pozdrawiam serdecznie!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *