Wieniec dożynkowy od mieszkańców Rozprzy

Już niebawem, jak co roku odbędą się w naszym kościele dożynki parafialne. Poszczególne wsie przybędą do rozprzańskiej świątyni z wieńcami i chlebami dożynkowymi. Nasi rolnicy w ten dzień chcą podziękować Bogu za wszelkie łaski otrzymane w czasie prac żniwnych. Przed laty miejscowość Rozprza również brała udział w dożynkach parafialnych i prezentowała dożynkowy wieniec. Portal informacyjny Rozprza.Info, Stowarzyszenie Rozprzanie.pl, OSP Rozprza i Koło Gospodyń Wiejskich z Rozprzy chciałoby wskrzesić ten piękny zwyczaj i po wieloletniej przerwie znowu wziąć udział w uroczystościach dożynkowych.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc. Może są wśród mieszkańców Rozprzy uzdolnione plastycznie osoby, które zechciałby podjąć się zrobienia rozprzańskiego wieńca dożynkowego? Może są osoby które zechcą wesprzeć to przedsięwzięcie finansowo? Zapraszamy wszystkich mieszkańców Rozprzy, którzy mogą włączyć się w to działanie do kontaktu telefonicznego: 508-343-025 lub osobistego w siedzibie zakładu fotograficznego KAMA w Rozprzy (obok OSP Rozprza). Udzielimy wszelkich informacji i zachęcimy do wspólnego działania na rzecz naszej miejscowości i parafii.

Robert Kabziński

Autor: Robert Kabziński

Cześć! Mam na imię Robert. Od zawsze jestem związany z Rozprzą. Tutaj się urodziłem, chodziłem do szkoły, tutaj mieszkam i od wielu lat prowadzę zakład fotograficzny. Pasjonuję się historią Rozprzy - tą "pisaną" i tą zatrzymaną w kadrze. W październiku 2018 roku otrzymałem ogromny mandat zaufania od mieszkańców Rozprzy i jestem radnym Rady Gminy Rozprza. Bardzo się cieszę, że mogę współtworzyć tę stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *