Druhowie OSP Rozprza na Firefighter Combat Challange w Płocku

9 sierpnia br. na starym rynku w Płocku, odbyły się zawody strażackie FCC, które zostały zorganizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Starych Gałkach (powiat płocki) oraz Fundację Firefighter Combat Challage Poland z Łodzi.

Udział w nich wzięli Druhowie Mateusz Jarosz oraz Dariusz Sekuła z OSP Rozprza.

Podczas zawodów, zawodnicy startują w pełnym umundurowaniu pożarniczym oraz aparatem ochronnym dróg oddechowych na plecach.

Zadanie które muszą wykonać strażacy polega na wniesieniu na szczyt wieży, pakietu węży o wadze 20 kg, następnie strażak wciąga na lince ratowniczej taki sam pakiet o tej samej wadze na szczyt, po czym umieszcza go w pojemniku. Kolejne zadanie to zbiec jak najszybciej na dół i przy pomocy specjalnego urządzenia symulującego rozbijanie młotem, przesunąć obciążenie po wyznaczonym torze.

Następnie zawodnik pokonuje slalom, po czym musi przeciągnąć linie gaśniczą która jest nawodniona i strącić cel .

Ostanie zadanie które stoi przed zawodnikiem to przeciągnięcie manekina o wadze 80kg na odległość około 30metrów.

Wszystkie te konkurencje odzwierciedlają realne zadania z którymi musi zmagać się strażak w obecnych czasach podczas działań ratowniczo-gaśniczych.

Obaj zawodnicy ukończyli cały tor przeszkód. Gratulujemy szczególnie, ponieważ byli to jedyni przedstawiciele z powiatu piotrkowskiego.

Redakcja Rozprza.info gratuluje i życzy kolejnych udanych zawodów.


Piotr Skrobek

Autor: Piotr Skrobek

Cześć! Nazywam się Piotr Skrobek - pewnie większość z Was kojarzy mnie ze straży pożarnej w Rozprzy gdzie pełnię funkcje naczelnika. Na portalu Rozprza.info będę publikować przede wszystkim artykuły związane z działalnością strażacką. Ponadto będę interweniował w innych sprawach mieszkańców naszej gminy, w których będę mógł pomóc. Pozdrawiam serdecznie!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *