I Plener rzeźbiarsko-muzyczny w Rozprzy

Już za kilka dni tj. 22 września w Rozprzy, na placu Ochotniczej Straży Pożarnej w Rozprzy rozpocznie się niespotykane dotąd wydarzenie pod nazwą “I Plener rzeźbiarsko-muzyczny – walory Rozprzy 2020”.

Do naszej miejscowości zawita trzech znakomitych artystów z Polski, którzy będą w dużych kłodach drewna rzeźbić postacie.

Od wtorku 22 września artyści zaczną tworzyć postacie, które trafią finalnie do trzech parafii na terenie gminy Rozprza. Będzie to parafia w Niechcicach, Lubieniu oraz naszej parafii w Rozprzy.

W dniach 24/26 września na placu OSP Rozprza (wejście od strony ul. J. Pawlikowskiego), będzie możliwość podejrzenie artystów na żywo podczas prac, do czego serdecznie zapraszamy, oczywiście z zachowaniem dystansu społecznego.

27 września o godzinie 19:00, w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Matki Życia w Rozprzy odbędzie się koncert podsumowujący całe wydarzenie, na którym to zostaną przekazane rzeźby z rąk samych artystów.

Podczas koncertu swoje umiejętności wokalne oraz muzyczne zaprezentują, Joanna Kabzińska sopran liryczny oraz “Hosanna” Schola dziecięco-młodzieżowa z Moszczenicy pod dyrekcją Roberta Bykowskiego.

Całe wydarzenie może być zrealizowane dzięki pozyskanym środkom finansowym z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Piotr Skrobek

Autor: Piotr Skrobek

Cześć! Nazywam się Piotr Skrobek - pewnie większość z Was kojarzy mnie ze straży pożarnej w Rozprzy gdzie pełnię funkcje naczelnika. Na portalu Rozprza.info będę publikować przede wszystkim artykuły związane z działalnością strażacką. Ponadto będę interweniował w innych sprawach mieszkańców naszej gminy, w których będę mógł pomóc. Pozdrawiam serdecznie!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *