W Rozprzy trwa I Plener Rzeźbiarski

Od poniedziałku w Rozprzy trwa I Plener Rzeźbiarsko-Muzyczny “Walory Rozprzy 2020”. Grupa trzech rzeźbiarzy z ogromnych kloców drewna, używając rożnego rodzaju narzędzi (również piły motorowe), tworzy figury sakralne, które powędrują do kościołów w Rozprzy, Lubieniu i Niechcicach. Plener ulokowany został na placu straży w Rozprzy (wejście od ulicy Pawlikowskiego). Jutro i w piątek rzeźbiarzy odwiedzą dzieci ze szkoły w Rozprzy. Artyści przeprowadzą z nimi warsztaty rzeźbienia w kostkach mydła. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą się poprzyglądać pracy rzeźbiarzy i poznać proces powstawania rzeźb.

Już dzisiaj zapraszamy na finał pleneru, który odbędzie się w niedzielę 27 września w kościele parafialnym w Rozprzy. Podczas finału rzeźby zostaną przekazane do poszczególnych parafii. Na koniec posłuchamy koncertu Scholi “Hosanna” z Moszczenicy oraz Joanny Kabzińskiej.


Robert Kabziński

Autor: Robert Kabziński

Cześć! Mam na imię Robert. Od zawsze jestem związany z Rozprzą. Tutaj się urodziłem, chodziłem do szkoły, tutaj mieszkam i od wielu lat prowadzę zakład fotograficzny. Pasjonuję się historią Rozprzy - tą "pisaną" i tą zatrzymaną w kadrze. W październiku 2018 roku otrzymałem ogromny mandat zaufania od mieszkańców Rozprzy i jestem radnym Rady Gminy Rozprza. Bardzo się cieszę, że mogę współtworzyć tę stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *