Rzeźbiarze czekają na nas…

W kolejnym dniu I Pleneru Rzeźbiarskiego prace artystów nabierają już widocznego kształtu. Możemy zobaczyć jak “rodzą” się postacie świętych i anioła. Dzień dzisiejszy był także pierwszym dniem warsztatów rzeźbienia w mydle. Wzięły w nich udział dzieci ze szkoły podstawowej w Rozprzy.

Do późnych godzin popołudniowych wszyscy chętni mogą przyjść na plac straży (wejście od ulicy Pawlikowskiego) i przyjrzeć się pracy rzeźbiarzy. Oprócz powstających tutaj figur możemy zobaczyć i kupić także inne rzeźby, które wyszły spod dłuta trzech artystów. Serdecznie zapraszamy i już dzisiaj przypominamy, że finał pleneru odbędzie się w kościele w Rozprzy w najbliższą niedzielę (27 września) o godz. 19:00.


Robert Kabziński

Autor: Robert Kabziński

Cześć! Mam na imię Robert. Od zawsze jestem związany z Rozprzą. Tutaj się urodziłem, chodziłem do szkoły, tutaj mieszkam i od wielu lat prowadzę zakład fotograficzny. Pasjonuję się historią Rozprzy - tą "pisaną" i tą zatrzymaną w kadrze. W październiku 2018 roku otrzymałem ogromny mandat zaufania od mieszkańców Rozprzy i jestem radnym Rady Gminy Rozprza. Bardzo się cieszę, że mogę współtworzyć tę stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *