Piątek – kolejnym dniem I Pleneru Rzeźbiarskiego

Dziś do południa, podobnie jak wczoraj z artystami spotykają się młodzi adepci sztuki rzeźbiarskiej. Mimo, że tworzywem jest mała kostka mydła, a nie ogromny kloc drewna to wszyscy pracują z zapałem i po około godzinie mogą zobaczyć efekt swojej pracy. Jam mówią dzieci, zajęcia te są dla nich ogromną frajdą, pozwalają uruchomić wyobraźnię i za pomocą małego, plastikowego nożyka stworzyć pierwsze w życiu dzieło.

Jeszcze raz zachęcamy wszystkich do odwiedzenia miejsca gdzie powstają trzy przepiękne rzeźby (Rozprza, plac straży, wejście od ulicy Pawlikowskiego, obok Szkoły Podstawowej). Można tu porozmawiać z twórcami, przyjrzeć się ich pracy i ewentualnie sprawić sobie mały prezent w postaci oryginalnej figurki.

Robert Kabziński

Autor: Robert Kabziński

Cześć! Mam na imię Robert. Od zawsze jestem związany z Rozprzą. Tutaj się urodziłem, chodziłem do szkoły, tutaj mieszkam i od wielu lat prowadzę zakład fotograficzny. Pasjonuję się historią Rozprzy - tą "pisaną" i tą zatrzymaną w kadrze. W październiku 2018 roku otrzymałem ogromny mandat zaufania od mieszkańców Rozprzy i jestem radnym Rady Gminy Rozprza. Bardzo się cieszę, że mogę współtworzyć tę stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *