Przedszkole w Niechcicach oficjalnie otwarte

W dniu 3 października 2020 r. o godz. 12 nastąpiło uroczyste otwarcie przedszkola w Niechcicach. Nowy budynek powstał w miejscu dotychczas istniejącego, a koszt budowy w kwocie około 6 milionów złotych został pokryty w całości z budżetu Gminy Rozprza. To jedna z dwóch publicznych placówek przedszkolnych na terenie naszej gminy.

Uroczystego otwarcia dokonała Pani Dyrektor Beata Sianos, Wójt Gminy Rozprza Pan Janusz Jędrzejczyk, Przewodnicząca Gminy Rozprza Pani Agata Bartkowska, przedszkolaki oraz zaproszeni goście m.in. posłowie na Sejm RP Pan Dariusz Klimczak, Pan Cezary Grabarczyk, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Pan Zbigniew Ziemba, przedstawiciel Łódzkiego Kuratora Oświaty, Przewodniczący Rady Powiatu Piotrkowskiego Pan Bernard Matyszewski oraz proboszcz parafii w Niechcicach ks. Paweł Gancarek.

W uroczystości udział wzięli radni, sołtysi, pracownicy Urzędu Gminy, przedstawiciele placówek oświatowych z terenu gminy oraz mieszkańcy Niechcic i okolicznych miejscowości.

Każdy z przybyłych gości oraz mieszkańcy mogli obejrzeć sale dydaktyczne i zaplecze przedszkola. Obecnie do placówki uczęszcza 72 dzieci, ale jak zaznaczyła Pani Dyrektor jest jeszcze sporo wolnych miejsc, dlatego ma nadzieję, że ta piękna i nowoczesna placówka zapełni się wkrótce uśmiechami większej liczby przedszkolaków.

Podczas uroczystości wystąpił Swing Band Kasztelania z Rozprzy.

Jolanta Krupa

Autor: Jolanta Krupa

Cześć, nazywam się Jola Krupa. Od urodzenia mieszkam w Niechcicach. Jestem radną Gminy Rozprza od 2018 roku. W styczniu 2020 r. dołączyłam do redakcji Rozprza.info. Interesuje się sportem w szczególności piłką nożną. Lubię aktywnie spędzać czas oraz propagować zdrowy styl życia. Nie są mi obce problemy mieszkańców naszej gminy dlatego mam nadzieję, że pomogę w rzetelny i wiarygodny sposób przekazywać informację, aby wszystkim żyło się lepiej w naszej społeczności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *