Zakończył się remont kapliczki

Jak wcześniej pisaliśmy, mieszkańcy Nowej Wsi, szczególnie Ci, którzy mieszkają w pobliżu drogi Rozprza – Mierzyn postanowili wyremontować “nadgryzioną zębem czasu” kapliczkę znajdującą się bezpośrednio przy tej drodze. Przez lata trochę zaniedbana, na tle ostatnio zmodernizowanej drogi wyglądała nie najlepiej. Drogowcy zapomnieli o utwardzeniu terenu znajdującego się przy niej i dopiero po naszych prośbach i rozmowach z Panem Przewodniczącym Rady Powiatu Piotrkowskiego, Bernardem Matyszewskim położona została przez odpowiednie służby kostka betonowa. To dało impuls do dalszego działania mieszkańcom Nowej Wsi. Postanowili zabezpieczyć dach, położyć nową elewację, przywieźć i rozplantować ziemię, zasadzić kilka iglaków oraz założyć oświetlenie wewnątrz kapliczki. Nikogo nie trzeba było namawiać do pomocy. Wiele osób zaangażowało się w prace remontowe by uratować ten piękny obiekt przed zniszczeniem.

Szczególnie podziękowania należą się między innymi Panom: Bernardowi Matyszewskiemu, Józefowi i Przemysławowi Skóra, Rafałowi Rużyckiemu, Dawidowi Skrobkowi, Dawidowi Ryżewskiemu oraz kilku osobom, które postanowiły zostać anonimowe. Wymienione osoby włączyły się w prace remontowe i to dzięki ich zaangażowaniu obiekt ten cieszy wszystkich przejeżdżających drogą Rozprza – Mierzyn i tych, którzy mieszkają w pobliżu kapliczki.

Robert Kabziński

Autor: Robert Kabziński

Cześć! Mam na imię Robert. Od zawsze jestem związany z Rozprzą. Tutaj się urodziłem, chodziłem do szkoły, tutaj mieszkam i od wielu lat prowadzę zakład fotograficzny. Pasjonuję się historią Rozprzy - tą "pisaną" i tą zatrzymaną w kadrze. W październiku 2018 roku otrzymałem ogromny mandat zaufania od mieszkańców Rozprzy i jestem radnym Rady Gminy Rozprza. Bardzo się cieszę, że mogę współtworzyć tę stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *