Będą pieniądze na Muzeum Ziemi Rozprzańskiej

Dzisiaj rano w jednej z placówek oświatowych należących do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, mieszczącej się w Piotrkowie Trybunalskim została podpisana umowa pomiędzy Stowarzyszeniem Rozprzanie.pl reprezentowanym przez Roberta Kabzińskiego, a Urzędem Marszałkowskim w Łodzi, który reprezentował Pan Marszałek Zbigniew Ziemba dotycząca finansowania powstającego w Rozprzy Muzeum Ziemi Rozprzańskiej. Projekt zorganizowania na terenie Rozprzy nowej placówki kulturalnej jaką będzie małe muzeum spotkał się z dużym zainteresowaniem i poparciem Zarządu Województwa Łódzkiego.

Członków Stowarzyszenia Rozprzanie.pl czeka jeszcze wiele pracy organizacyjnej i związanej z wyposażeniem muzeum, ale dzięki przydzielonym środkom marzenia wielu rozprzan będą mogły przybrać realny kształt. Mam nadzieję, że niedługo mieszkańcy Gminy Rozprza i nie tylko będą mogli odwiedzać tę placówkę. W dalszym ciągu apelujemy do Państwa o przekazywania lub wypożyczanie wszystkiego tego co związane jest z naszym regionem i co ma wartość historyczną (książki, zdjęcia, dokumenty, stare narzędzia rolnicze i rzemieślnicze, wyposażenie domów, wszelkie regionalia).


Robert Kabziński

Autor: Robert Kabziński

Cześć! Mam na imię Robert. Od zawsze jestem związany z Rozprzą. Tutaj się urodziłem, chodziłem do szkoły, tutaj mieszkam i od wielu lat prowadzę zakład fotograficzny. Pasjonuję się historią Rozprzy - tą "pisaną" i tą zatrzymaną w kadrze. W październiku 2018 roku otrzymałem ogromny mandat zaufania od mieszkańców Rozprzy i jestem radnym Rady Gminy Rozprza. Bardzo się cieszę, że mogę współtworzyć tę stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *