Tutaj można zdobyć nowe umiejętności

Dzisiaj ważne dla mnie i naszej Rozprzy sprawy przywiodły mnie na ulicę Ks. Piotra Skargi w Piotrkowie Trybunalskim. Idąc tą ulicą, zauważyłem dość okazały budynek, w którym kiedyś mieścił się piotrkowski “Medyk” (liceum medyczne), a dzisiaj jak się okazuje jest tu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Łódzkiego.

Mało ostatnio słyszałem o tej szkole, więc zainteresowałem się jej ofertą. Poniżej przedstawię co proponuje ta placówka z nadzieją, że ci z naszych czytelników, którzy chcą kontynuować naukę z oferty tej skorzystają. W CKZiU zostały ostatnio otwarte następujące kierunki nauczania: technik masażysta (+ rehabilitacja), technik dentystyczny, technik elektroradiolog (+ radioterapia), opiekun medyczny (+ terapia zajęciowa), opiekun w domu pomocy społecznej, opiekunka dziecięca (+terapia dziecięca), opiekunka środowiskowa, technik usług kosmetycznych (+ wizaż), asystentka stomatologa (+protetyka, ortodoncja), technik sterylizacji medycznej, technik BHP i wiele innych.

Dodatkowym plusem placówki jest internat i dostęp do praktyk zawodowych, a dla mieszkańców naszego regionu to, że szkoła usytuowana jest w niedużej odległości od Rozprzy co pozwala na szybkie dotarcie na zajęcia samochodem lub minibusem.

Wszystkich zainteresowanych nauką w tej szkole odsyłam do strony internetowej: http://policealna.org.pl/. Możemy się z niej dowiedzieć na jakich zasadach funkcjonuje szkoła w obecnej, trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa.

Robert Kabziński

Autor: Robert Kabziński

Cześć! Mam na imię Robert. Od zawsze jestem związany z Rozprzą. Tutaj się urodziłem, chodziłem do szkoły, tutaj mieszkam i od wielu lat prowadzę zakład fotograficzny. Pasjonuję się historią Rozprzy - tą "pisaną" i tą zatrzymaną w kadrze. W październiku 2018 roku otrzymałem ogromny mandat zaufania od mieszkańców Rozprzy i jestem radnym Rady Gminy Rozprza. Bardzo się cieszę, że mogę współtworzyć tę stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *