Trwają prace przy budowie Drogi Różańcowej

Parkan przy przy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Rozprzy został dość mocno “nadgryziony przez ząb czasu”. Pod koniec lata rozpoczęto prace renowacyjne. Jak się okazało, nie tylko został on odnowiony ale także zamontowano na nim, podświetlane stacje Drogi Krzyżowej. Podczas jedenastej rocznicy Koronacji Obrazu Matki Życia, 14 listopada b.r., zostały one poświęcone i z udziałem wiernych odprawiono przy nich pierwsze nabożeństwo.

Teraz od strony południowej naszego kościoła trwają prace przy budowie dwudziestu Stacji Różańcowych. Wybudowano już kapliczki i są one wykańczane. Do Rozprzy dotarły zamówione wcześniej Stacje Różańcowe i niebawem będą montowane. Póki co na prace przy tej inwestycji pozwalają warunki pogodowe i mamy nadzieję, że aura pozwoli na ich zakończenie w tym roku.


Z tego co nam wiadomo od strony północnej kościoła ma także powstać Grób Pański. Jak na razie nie znamy szczegółów i nie wiemy w jakiej formie zostanie wybudowany.

Z chwilą ukończenia wszystkich prac, otoczenie naszej Świątyni nabierze nowego charakteru, a powstające teraz budowle pozwolą każdemu, kto będzie chciał się tu znaleźć, na indywidualną modlitwę o każdej porze.

Robert Kabziński

Autor: Robert Kabziński

Cześć! Mam na imię Robert. Od zawsze jestem związany z Rozprzą. Tutaj się urodziłem, chodziłem do szkoły, tutaj mieszkam i od wielu lat prowadzę zakład fotograficzny. Pasjonuję się historią Rozprzy - tą "pisaną" i tą zatrzymaną w kadrze. W październiku 2018 roku otrzymałem ogromny mandat zaufania od mieszkańców Rozprzy i jestem radnym Rady Gminy Rozprza. Bardzo się cieszę, że mogę współtworzyć tę stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *