Nowe ubrania dla strażaków z Rozprzy

Dzień 7 grudnia, strażakom z OSP Rozprza zapisze się na długo w pamięci.To właśnie wczoraj zrealizowały się ich marzenia.

Do jednostki trafiło 15 z 19 kompletów nowoczesny ubrań specjalnych. Druga dostawa będzie jeszcze przed świętami.

Na początku roku strażacy postawili sobie za cel wymianę starych już i częściowo zużytych ubrań, w których biorą bezpośrednio udział w akcjach ratujących życie i zdrowie.

Zaczeli od niczego, jedyne co mieli na początku tej inicjatywy to marzenie i ogromną determinację.

Wiele spotkań i burza mózgów, jak pozyskać taką kasę, bo komplet takich ubrań to koszt rzędu 2500zl.

Pierwszy pomysł, to zorganizowanie kolejnej już akcji zbiórki złomu. Po kilku dniach zbiórki złomu, oraz wielu godzinach segregacji zebranego już złomu do kontenerów, pozyskali pierwsze środki. Lecz to była dopiero kropla w morzu potrzeb.

Kolejny pomysł ochotników, to jednogłośnie podjęta decyzja że pieniądze które druhowie otrzymują za udział w akcjach ratowniczych,przeznaczamy na zakup ubrań. Suma zaczeła iść w górę.

W miesiącu wrześniu na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi został ogłoszony nabór wniosków na dofinansowanie w wysokości 25 tys z wkładem własnym tylko 1%.

To było światełko w tunelu. Szybko napisali i złożyli odpowiednie dokumenty wraz z wnioskiem, aby wyrobić się w wyznaczonym terminie. Przy wniosku dużą pomoc zaoferował strażakom radny sejmiku województwa łódzkiego, a jednocześnie doradca społeczny Wojewody Łódzkiego Pan Paweł Kowalczyk.

W oczekiwaniu na rozpatrzenie wniosku, druhom udało się pozyskać kwotę 5000tys zł z Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie Trybunalskim. Była to bezzwrotna pożyczka na działalność statutową jednostek OSP.

Kiedy druhowie dostali informacje że ich wniosek został pozytywnie rozpatrzony, to już byli prawie pewni że ich założony cel i marzenie staje się powoli rzeczywistością.

Patrząc na te wszystkie działania swoich druhów,prezes zarządu OSP Rozprza druh Andrzej Barański postanowił również wesprzeć swoich strażaków, dokładając cegiełkę ze skromnego budżetu jednostki.

W dniu 7grudnia, druhowie po długiej drodze do spełnienia swoich marzeń i celów postawionych na początku roku, mogli założyć swoje nowe ubrania.

Do pełnej wymiany, aby każdy strażak posiadał nowoczesne ubranie, brakuje jeszcze 6 kompletów. Mamy nadzieję że w nowym roku uda się to zakupić.

Jako naczelnik jestem bardzo dumny i szczęśliwy że pełnię w tej jednostce tak zacną funkcję i mam taką brygadę ludzi z którymi jeśli tylko postawimy sobie jakiś cel, to nie ma możliwości aby tego nie wykonać.

Naszym kolejnymi celem i już długim marzeniem jest pozyskanie środków na zakup nowego ciężkiego auta, który zastąpi naszego Jelonka.

Cel mamy wyznaczony, więc nie pozostaje nic innego jak zabrać się do roboty, i kto wie może kiedyś będziemy mogli pochwalić się Państwu nowym wozem który będzie służyć nam wszystkim.

Avatar

Autor: Piotr Skrobek

Cześć! Nazywam się Piotr Skrobek - pewnie większość z Was kojarzy mnie ze straży pożarnej w Rozprzy gdzie pełnię funkcje naczelnika. Na portalu Rozprza.info będę publikować przede wszystkim artykuły związane z działalnością strażacką. Ponadto będę interweniował w innych sprawach mieszkańców naszej gminy, w których będę mógł pomóc. Pozdrawiam serdecznie!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *