Ćwiczenia na lodzie

W sobotę 23 stycznia od godziny 11:00 do 15:00 na zbiorniku retencyjnym w miejscowości Cieszanowice, druhowie z OSP Rozprza przeprowadzili ćwiczenia na lodzie.

W ćwiczeniach udział wzięło 20 ratowników.

Jednostka w Rozprzy ma wpisane w swoją działalność różne specjalizacje, między innymi w ratownictwie wodnym i powodziowym.

Druhowie udali się na ćwiczenia swoimi czterema wozami bojowymi oraz łodzią ratunkową.

Cel ćwiczeń to zapoznanie się i obsługa sprzętu do ratownictwa wodnego. Założenie ćwiczeń to wydobycie poszkodowane pod którym załamał się lód.

Ratownicy ubrani w specjalne kombinezony, za pomocą sań lodowych mieli za zadanie jak najszybciej dostać się do miejsca gdzie przebywa poszkodowany,podjąć go, jak najszybciej przetransportować na brzeg i udzielić niezbędnej kwalifikowanej pomocy przedmedycznej.

Warunki na zbiorniku były bardzo zbliżone do sytuacji w której lód jest kruchy i w każdej chwili może się załamać,dla tego ćwiczenia uważamy za bardzo udane,mówią sami strażacy.

Apelują do wszystkich aby w takich warunkach pogodowych kategorycznie nie wchodzić na jakiekolwiek zbiorniki wodne, czego finałem może być ogromne nieszczęście.

Avatar

Autor: Piotr Skrobek

Cześć! Nazywam się Piotr Skrobek - pewnie większość z Was kojarzy mnie ze straży pożarnej w Rozprzy gdzie pełnię funkcje naczelnika. Na portalu Rozprza.info będę publikować przede wszystkim artykuły związane z działalnością strażacką. Ponadto będę interweniował w innych sprawach mieszkańców naszej gminy, w których będę mógł pomóc. Pozdrawiam serdecznie!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *