Kasztelan Rozprza dołącza do zbiórki na rzecz dzieci z Ukrainy

Już w najbliższą sobotę zostanie rozegrane spotkanie III ligi mężczyzn pomiędzy zespołami z Rozprzy i Sieradza. W trakcie spotkania kibice siatkówki będą mogli wspomóc dzieci z Ukrainy, które rozpoczynają naukę na terenie Gminy Rozprza.

Wojna na Ukrainie zmusiła wielu ludzi do opuszczenia swojej ojczyzny i szukania schronienia w naszym kraju. Także na teren gminy Rozprza docierają kolejne grupy uchodźców. Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Rozprzy podjęła decyzję o organizacji zajęć dla dzieci z Ukrainy. W związku z zaistniałą sytuacją potrzebne są pomoce szkolne, które pozwolą zapewnić uczniom jak najlepsze warunki do nauki.

Kasztelan Rozprza również dołącza do akcji. W trakcie spotkania z Tubądzin Volley MOSiR Sieradz przeprowadzimy zbiórkę pomocy naukowych oraz pieniędzy, które pozwolą ufundować obiady dla grupy dzieci rozpoczynających naukę na terenie naszej gminy. Zbiórka zostanie przeprowadzona podczas spotkania, które odbędzie się 12 marca na hali sportowej w Rozprzy przy ul. Sportowej 12a. Początek spotkania o godzinie 18:00.

Wśród najbardziej potrzebnych rzeczy, które będziemy zbierać podczas sobotniego spotkania są; zeszyty, piórniki, plecaki szkolne, kostiumy gimnastyczne, buty szkolne, worki na buty, fundusze na obiady dla dzieci.

Robert Kabziński

Autor: Robert Kabziński

Cześć! Mam na imię Robert. Od zawsze jestem związany z Rozprzą. Tutaj się urodziłem, chodziłem do szkoły, tutaj mieszkam i od wielu lat prowadzę zakład fotograficzny. Pasjonuję się historią Rozprzy - tą "pisaną" i tą zatrzymaną w kadrze. W październiku 2018 roku otrzymałem ogromny mandat zaufania od mieszkańców Rozprzy i jestem radnym Rady Gminy Rozprza. Bardzo się cieszę, że mogę współtworzyć tę stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *