Pogoda

Bełchatów 07.08.2019 11:00

OSTRZEŻENIE POGODOWE STOPNIA 2 / 5 – Lokalne burze, obfite opady deszczu – lokalnie gradu, silne porywy wiatru.

Ogólna sytuacja pogodowa nie jest obecnie nic a nic klarowna. Jedne dane pokazują tak, drugie na odwrót, a jeszcze inne w ogóle szaleją i pokazują co chcą. Dostajemy wiadomości z pytaniami jak w końcu z tą pogodą gdyż co portal internetowy, co stacja radiowa, to inna prognoza. Drodzy czytelnicy, i to jest fakt. Że obecnie nikt, ale to nikt dokładnie nie wie czego się spodziewać w najbliższej dobie. Dla nas, podstawę do wydania ostrzeżenia pogodowego , dały zdjęcia oraz animacje satelitarne z częściowymi, pokrywającymi się wzajemnie ze sobą, danymi konwekcji. W związku z powyższym, dnia dzisiejszego burze są możliwe, jak najbardziej, ale podkreślamy, że nie na każdym skrawku ziemi, regionu one się pojawią. Mogą to być zjawiska pojedyncze, nie zajmujące większego obszaru niż 5x5km, ale mogą zdarzyć się również takie, które swoim zasięgiem obejmą cały powiat. Lokalnie, burze mogą być dynamiczne i gwałtowne. Z licznymi wyładowaniami oraz opadem gradu. Gdzie ? Według naszych ocen, na pokaźniejsze zjawiska muszą uważać mieszkańcy południowych i południowo wschodnich regionów. Ale nikt nie mówi że tak ma być i będzie i amen. Matka Natura żyje swoim życiem i w ostatnim czasie, naprawdę gra sobie z nami w kulki. Piszesz jedno, a ona robi drugie – swoje.
Tak więc ogólnikowo, bądźcie przygotowani że w każdej chwili aura się pogorszy, chociaż i tak nie jest z nią najlepiej. Ale może być gorzej. Opady deszczu owszem, przydały by się. Ale dynamiczne i niebezpieczne zjawiska chyba nie są konieczne. Nie każdy je lubi.

Ostrzeżenie pogodowe obowiązuje od chwili obecnej do pisemnego odwołania w odpowiednim wpisie aktualizacyjnym. Rejony objęte ostrzeżeniem to powiat bełchatowski, piotrkowski oraz powiaty przyległe do powyższych.

Uważajcie na siebie i na innych. Bądźcie czujni i rozważni.

Jesteśmy do Waszej dyspozycji w sprawach konsultacyjnych pod naszymi numerami alarmowymi, lub pisząc na naszą skrzynkę PW. 
Dziękujemy za dotychczasowe przysłane do nas materiały. W wolniejszej chwili, wybierzemy najlepsze i postaramy się je umieścić w kolejnym wydaniu ” Waszej Galerii “.

Uprzejmie informujemy że niniejsza prognoza może ulec zmianie i aktualizacji poprzez wpis lub relację LIVE.

Pozdrawiamy !

Zespół CMiOP-Bełchatów / Rozprza.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *